با تکنیک حرفه‌ای و به روز چگونه رژگونه بزنیم

5/5 - (1 امتیاز)

یکی از سوالاتی که خانم‌ها هر بار در زمان میکاپ از خودمی‌پرسند این است که چگونه رژگونه بزنیم؟! داشتن گونه‌هایی برجسته و خوش فرم، آرزوی هر خانمی است. در واقع، استخوان گونه همه افراد یک شکل نیست و بعضی افراد برجستگی گونه کمتری دارند و نیاز به مهارت بیشتری برای زدن رژگونه نیاز دارند.

همانطور که می‌دانید عمل‌های جراحی برای گونه‌سازی و برجسته کردن گونه علاوه بر عوارض جانبی، نیازمند پرداخت هزینه‌های گزاف نیز می‌باشند؛ بنابراین انتخاب یک راه طبیعی و بی‌خطر برای این کار، عاقلانه‌تر است و از عوارض کمتری نیز برخوردار است. از زمان‌های قدیم، قرمز شدن گونه‌ها را نشانه جذابیت افراد می‌دانستند؛ به همین خاطر، از دیرباز از توت‌های قرمز و آب چغندر قرمز برای سرخ کردن گونه‌های خود استفاده می‌کردند.

بعدها بسیاری از شرکت‌های لوازم آرایشی از گلبرگ گل‌ها برای ساخت نوعی ماده آرایشی به نام رژگونه استفاده کردند. امروزه رژگونه به عنوان یک ماده آرایشی برای افزودن رنگ طبیعی به گونه‌ها است که استفاده از آن حتی به میزان اندک، تاثیر زیادی در جذابیت چهره دارد. در این مطلب داروخانه آنلاین داروپلاس با ما همراه باشید تا آموزش حرفه ای رژگونه زدن را بیاموزید.

اهمیت رژگونه در میکاپ صورت

رژگونه به عنوان یکی از اجزاء اصلی میکاپ و زمینه آرایش بانوان اهمیت دارد و همچنین استفاده از رژگونه فواید زیادی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

 • ظاهر ایده‌آل: این ماده آرایشی می‌تواند به صورت طبیعی و غیرمصنوعی، موجب لاغرتر یا پرتر نشان دادن صورت شود. همچنین استفاده از رژگونه، صورت را شاداب‌تر و جوان‌تر نشان می‌دهد.
 • برجسته کردن گونه با رژ گونه: اگر جزو افرادی هستید که استخوان گونه برجسته‌ای ندارید و گونه شما مشخص نیست، می‌توانید با استفاده از مقداری رژگونه، به راحتی استخوان گونه خود را برجسته‌تر و توجه همه را به گونه‌های خود جلب کنید.
 • درخشش: رژگونه می‌تواند موجب روشن و براق کردن قسمت‌هایی از صورت و عمق بخشیدن به قسمت‌های دیگر آن می‌شود. از این ترفند می‌توان برای جلوه دادن به صورت‌های خسته و رنگ پریده استفاده کرد.
 • ظاهر جذاب‌تر: از دیر باز برای جذاب‌تر نشان دادن چهره و جلب توجه، از رژگونه استفاده می‌شده است.
اهمیت رژگونه
استفاده از رژگونه جلوه و زیبایی چهره را دو چندان میکند.

تشخیص فرم صورت

برای تعیین فرم صورت، ابتدا باید با یک ابزار مناسب، طول پیشانی، استخوان‌های گونه، خط فک و طول صورت خود را اندازه بگیرید؛ سپس با استفاده از این اندازه‌گیری‌ها می‌توانید فرم صورت خود را مشخص کنید:

 1. بیضی: طول صورت از عرض استخوان گونه و طول پیشانی از خط فک بیشتر است. زاویه فک به جای تیز بودن گرد است.
 2. مربع: تمام اندازه‌گیری‌ها کاملاً شبیه به هم هستند. زاویه فک بیشتر تیز است تا گرد.
 3. مستطیل / کشیده: طول صورت بزرگترین اندازه‌گیری‌ است. اندازه پیشانی، استخوان گونه و خط فک مشابه است.
 4. گرد: استخوان گونه و طول صورت اندازه‌گیری مشابهی دارند و بزرگتر از خط پیشانی و فک هستند.
 5. الماس: طول صورت بزرگتر از تمام اندازه‌های صورت است. سپس، ترتیب نزولی اندازه‌ها به ترتیب: استخوان گونه، پیشانی و کوچکترین آن، خط فک است. چانه نوک تیز می‌باشد.
 6. قلب: اندازه پیشانی بیشتر از استخوان‌های گونه و خط فک است. چانه نوک تیز است.
 7. مثلثی: در این حالت، عرض پیشانی بیشتر از گونه‌ها و عرض گونه‌ها بیشتر از عرض چانه است. چانه به صورت نوک تیز می‌باشد.
 8. لوزی: در این فرم صورت، قسمت گونه‌ها پهن و بزرگترین اندازه در صورت است. همچنین پیشانی باریک بوده و هم اندازه با پهنای فک می‌باشد.
رژگونه زدن بر اساس فرم صورت
پیش از اقدام به رژگونه زدن باید به نوع فرم صورت خود توجه داشته باشید.

آشنایی با انواع رژگونه

امروزه با توجه به نیازمندی ها و آگاهی از وجود انواع تیپ پوستی، رژگونه در انواع و به صورت های مختلفی تولید وعرضه شده است. برای خرید رژگونه بهتر است انواع آن را بشناسید تا مناسب‌ترین آن را انتخاب کنید؛ انواع رژگونه عبارت است از:

 • رژگونه پودری: این نوع رژگونه، برای استفاده در تابستان،ایده‌آل است زیرا جلوه‌ای مات بر روی پوست صورت ایجاد می‌کند. رژگونه پودری پرطرفدارترین نوع رژگونه است که از تالک، مواد رنگی، مواد جاذب چربی و متراکم کننده، تشکیل شده است. اگر پوست چرب با منافذ بزرگ دارید، این نوع رژگونه برای شما مناسب است. اما، اگر دارای پوستی مستعد آکنه و نمای بیرونی ناهموار می‌باشید، بهتر است که فرمولی با پایه کرمی را انتخاب کنید.
 • رژگونه مایع: رژگونه مایع یا کرمی، حاوی سیلیکون و مواد جاذب رطوبت می‌باشد و ماندگاری بالایی دارد. وجود روغن‌های اساسی و اجزای مرطوب‌کننده در این رژگونه، آن را به یک گزینه عالی برای پوست‌های خشک تبدیل کرده است. اما پوست‌های چرب نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.
 • رژ گونه استیکی: رژگونه استیکی به صورت جامد بوده و شکل ظاهری و بافتی مشابه با رژلب دارد. این رژگونه کاملا مناسب افراد دارای پوست خشک می‌باشد. استفاده راحت از آن باعث شده است تا یک گزینه عالی برای افراد مبتدی در آرایش باشد.
شناخت انواع رژگونه
با شناخت انواع رژگونه و نوع پوست خود میتوانید بهترین نوع رژگونه را برای استفاده روزانه خود انتخاب کنید.

آموزش گام به گام رژگونه زدن

طرز زدن رژگونه در میکاپ و گریم بسیار مهم است زیرا همانطور که استفاده مناسب از رژگونه می‌تواند بسیار در جذاب و شاداب نشان دادن صورت موثر باشد، استفاده نادرست از آن نیز می‌تواند به شدت زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال آرایش خانم‌هایی که صورت لاغر دارند نسبت به خانم‌هایی که صورت پرتری دارند متفاوت است؛ همینطور آرایش صورت گرد با مربعی و…

بنابراین بسیار مهم است که نحوه رژگونه زدن را بلد باشیم. در ادامه آموزش رژگونه زدن برای انواع فرم صورت را گام به گام به شما آموزش خواهیم داد:

آموزش رژگونه زدن
رژگونه زدن صحیح و حرفه ای یکی از مهمترین تکنیک های آرایش صورت است.

رژگونه زدن برای صورت لاغر

صورت‌های لاغر باید به گونه‌ای آرایش کنند که صورتشان کوتاه‌تر و پهن‌تر نشان داده شود. این صورت‌ها بهتر است که رژگونه را به صورت افقی و از طرف لاله گوش به سمت استخوان گونه استفاده کنند؛ این کار باعث ایجاد خطای دید و پرتر نشان دادن صورت می‌شود. باید توجه داشت که رژگونه به هیچ عنوان به سمت نوک بینی گسترش نیابد زیرا صورت کشیده‌تر نشان داده خواهد شد. برای کوتاه‌تر نشان دادن صورت نیز مقداری رژگونه تیره و مات را به روی چانه خود بزنید.

رژگونه زدن صورت بیضی

صورت بیضی، ایده‌‌آل‌ترین شکل صورت می‌باشد. اگر صورت بیضی شکل دارید، برجسته‌ترین قسمت استخوان گونه که به آن سیب گونه می‌گویند را پیدا کنید (با اندازه دوانگشت فاصله با پره بینی). رژگونه را با استفاده از براش، با چند ضربه ملایم بر روی گونه زده و سپس محو کنید. این کار، نمایی زیبا و گلگون به صورت‌های بیضی می‌بخشد. این نوع فرم صورت باید از زدن رژگونه در زیر استخوان‌های گونه خودداری کند.

رژگونه زدن صورت مربعی

صورت‌های مربعی باید ابتدا رژگونه را روی سیب گونه زده و سپس به سمت خط رویش مو ادامه دهند. هنگام حرکت به سمت بالا از حرکات بسیار سبک و طولانی استفاده کنید.

رژگونه زدن صورت مثلثی

همانطور که بالاتر گفتیم، صورت‌های مثلثی دارای عرض پیشانی بیشتر از چانه بوده و صورت هر چه به طرف پایین می‌رود تیزتر می‌شود. بنابراین ما باید با استفاده از رژگونه، تعادلی را بین اندازه پیشانی تا چانه برقرار کنیم. برای این کار باید رژگونه را بر روی سمت بیرونی استخوان‌های گونه و به شکل حرف v انگلیسی استفاده کنید.

رژگونه زدن با تکنیک مجیک لاین

تکنیک مجیک لاین، یکی از تکنیک‌های آرایشی بسیار ساده کیم کارداشیان است که برای همه اشکال صورت مناسب می‌باشد. این تکنیک به این صورت است که باید یک خط عمودی فرضی که از گوشه خارجی چشم تا پایین صورت امتداد دارد را تصور کنید. سپس، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که رژگونه را از این خط فرضی به قسمت بیرونی صورت استفاده کرده و سپس به خوبی آن را محو کنید. توجه داشته باشد که رژگونه نباید به این طرف خط و نزدیکی بینی وارد شود. از این تکنیک برای ترند آرایشی 2021 محبوب زنان و دختران استفاده شده است.

رژگونه زدن با تکنیک مجیک لاین
تکنیک جدید مجیک لاین را برای زدن رژگونه طبیعی و حرفه ای استفاده کنید.

انتخاب رژگونه مناسب تناژ پوست

تناژ پوست در انتخاب رنگ رژگونه بسیار مهم است. رژگونه متناسب با پوست گرم با تناژ پوست سرد و همینطور طبیعی، متفاوت است. تشخیص رنگ پوست به این صورت است که ابتدا باید به رگ‌های دست خود نگاه کنید، اگر آن‌ها سبز هستند، شما پوستی با تناژ گرم دارید، اگر آن‌ها آبی یا بنفش هستند، شما پوستی با تناژ سرد دارید و اگر رنگ رگ‌های شما ما بین سبز و آبی بود، دارای رنگ پوست طبیعی می‌باشید. بدین صورت می‌توانید رژگونه‌ای را انتخاب کنید که دارای ته رنگی هماهنگ با رنگ پوست شما باشد.

و اما بهترین انتخاب برای تناژ پوست سرد، گرم و طبیعی چیست؟ در ادامه این مورد را بررسی خواهیم کرد:

بهترین رژگونه برای رنگ پوست سرد

رنگ زمینه پوست دارای تناژ سرد، قرمز و صورتی مایل به آبی می‌باشد. برای رنگ پوست سرد یا روشن، باید از رژگونه‌ای استفاده کرد که حاوی رنگ صورتی با ته مایه سرد باشد تا آرایش شما را طبیعی و حرفه‌ای نمایش دهد. استفاده از رژگونه‌هایی با رنگ‌های گرم و تیره، موجب برافروخته نشان دادن شما می‌شود. بنابراین استفاده از رنگ‌های ملایم برای این افراد گزینه مناسب‌تری است.

بهترین رژگونه برای رنگ پوست گرم

رنگ زمینه این نوع پوست، دارای تناژ هلویی، زرد و طلایی می‌باشد. معمولا برای پوست‌های گرم یا تیره، از بیشتر رنگ‌های رژگونه می‌توان استفاده کرد. البته رنگ‌های گرم مایل به قهوه‌ای و مرجانی با ته رنگ بنفش و تیره، گزینه‌های بهتری برای این نوع پوست هستند. از رنگ‌های قرمز پررنگ و نارنجی نیز می‌توان برای پوست‌های گرم استفاده کرد.

بهترین رژگونه برای رنگ پوست طبیعی

رنگ زمینه این تناژ، ترکیبی از تناژ سرد و گرم می‌باشد. استفاده از رژگونه‌های با رنگ تند، به هیچ عنوان برای افراد دارای رنگ پوست طبیعی، پیشنهاد نمی‌شود. رژگونه‌های برنزه، زرد و هلویی ملایم برای افراد با رنگ پوست طبیعی، بهترین گزینه است.

انتخاب رنگ رژگونه
با توجه به تناژ رنگ پوست خود رنگ مناسب رژگونه را انتخاب و استفاده نمایید تا صورت شما را جوانتر و زیباتر نشان دهد.

سوالات رایج

چگونه با قاشق رژگونه بزنیم؟

قاشق را به گونه‌ای بر روی گونه خود قرار دهید که برجستگی آن، گودی قاشق را پر کند. فضای زیر قاشق محل کانتور کردن با استفاده از کانسیلر، قسمت داخل قاشق، محل رژگونه و فضای بالای قاشق محل استفاده از هایلایتر است.

برس رژگونه را چطور انتخاب کنم؟

از میان انواع برس رژگونه، برسی مناسب است که دارای سر گرد یا بیضی بوده و از الیاف بسیار لطیف و نرم تشکیل شده باشد. برای رژگونه پودری از براش زاویه‌دار با سر بزرگ و پهن و برای رژگونه کرمی از براش گنبدی استفاده کنید.

کدام نوع رژگونه برای استفاده روزمره بهتر است؟

به طور کلی برای آرایش روزمره بهتر است از لوازم آرایشی سبک با رنگ‌های ملایم و متناسب با رنگ پوست استفاده کرد. رژگونه نیز از این قاعده مستثنی نیست. رنگ هلویی و صورتی کمرنگ، بهترین گزینه برای آرایش روزانه است. علاوه براین، برای آرایش روزانه، نیازی به گونه سازی نیست و تنها مقداری رنگ بخشیدن به گونه‌ها کفایت می‌کند. همچنین می‌بایست از رژگونه با ترکیباتی استفاده کرد که با استفاده روزانه از آن سلامت پوست به خطر نیفتد.

مبنع naturalbeautyuncovered artdeco
ممکنه دوست داشته باشی
2 نظر
 1. مهسا نوشت

  سلام بهتره که رنگ رژ گونه به رنگ رژ نزدیک باشه یا رنگ رنگ کانتور صورت؟!

  1. پشتیبانی داروخانه نوشت

   با سلام و درود برای انتخاب رژگونه بیشتر باید به رنگ پوست توجه داشت و هرچه رژگونه طبیعی تر باشد جلوه زیباتری دارد.

برامون نظرتو بنویس

آدرس ایمیلت پیش ما جاش محفوظه