برای یک آرایش حرفه‌ای از این اشتباهات رژ لب زدن بپرهیزید

به این نوشته امتیاز دهید

رژ لب زدن بخش مهمی از آرایش صورت را به خود اختصاص می‌دهد و در صورتی که به درستی آن را انجام ندهید، استایل آرایشی شما تکمیل نخواهد شد. فارغ از این که رژلب شما مدادی، حجم‌دهنده، ماتیکی یا به هر شکلی باشد، اصولی وجود دارد که باید برای به دست آوردن بالاترین زیبایی لب‌ها، آن‌ها را پیاده‌سازی کنید.

رژلب زدن صحیح کمک می‌کند تا از لب‌های خود بهترین جلوه را به وجود آورده و از زیبایی و طراوت آن‌ها در آیینه لذت ببرید. باور داشته باشید که طریقه رژ زدن صحیح، در نهایت امضای آرایشی شما به حساب می‌آید و باید نسبت به آن دقت کامل به خرج دهید. با این مقاله داروپلاس همراه باشید تا بیشتر در این باره برای شما بگوییم.

مهمترین اشتباهات رایج رژ لب زدن

اگر ترفندهای رژ لب زدن را به خوبی بشناسید و فوت و فن رژلب زدن را بیاموزید، همیشه لب‌هایی زیبا خواهید داشت و آرایش شما شیک و بی‌نقص به نظر می‌رسد. اشتباهات رایج زیادی در رژلب زدن وجود دارد که بسیاری افراد بی‌توجه به اثرگذاری منفی آن‌ها در الگوی آرایشی، مرتکب می‌شوند. از جمله اشتباهات رایج در رژلب زدن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

انتخاب رنگ نامناسب

انتخاب رنگ نامناسب متاسفانه یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که اغلب با نادیده گرفتن تم آرایشی خود، رنگ پوست، رنگ موها و … مرتکب می‌شوند. برای انتخاب رنگ رژلب، باید پیش از هر چیزی به رنگ پوست، رنگ و تم آرایشی، رنگ موها و به طور کلی استایل خود توجه داشته باشید. در غیر این صورت حتی زیباترین رنگ‌های رژلب نیز در تم کلی آرایش شما زیبا نبوده و بدتر ناهمانگی به وجود می‌آورند. انتخاب رنگ رژلب مناسب برای فضای مهمانی و یا آرایش مناسب محل کار به ساختن ظاهری زیباتر و متناسب‌تر بسیار کمک کند.

عدم استفاده از پرایمر و بالم لب

عدم استفاده از پرایمر و بالم لب باعث می‌شود که رژلب به خوبی روی لب‌های شما جای نگرفته و زیبایی لازم را نداشته باشد. ممکن است در چند دقیقه اول، همه چیز خوب به نظر برسد، اما عدم استفاده از پرایمر باعث می‌شود که پس از آن رفته رفته جلوه رژلب خراب شده و نامرتب به چشم آید. همین طور برای آن دسته از افرادی که معمولا دچار خشکی لب یا بدتر از آن ترک‌خوردگی لب هستند، به کار نبردن بالم لب، به کلی رژلب زدن را تخریب خواهد کرد. بنابراین استفاده از بالم لب را از ملزومات اولیه آرایش خود قرار دهید.

شروع از قسمت نامناسب لب

برای آن که نحوه رژلب زدن صحیح را انجام داده باشید، باید پیش از هر چیزی شروع از قسمت مناسب لب را مد نظر قرار دهید. به طور مثال برخی برای رژ زدن از بخش میانی لب شروع کرده و سپس به لایه‌های بیرونی می‌رسند. در حالی که این باعث می‌شود در رژلب زدن، فرم‌سازی لب خود را به کلی از ساختار خارج کنند.

عدم استفاده از خط لب

استفاده از خط لب باعث می‌شود که ساختار و فرم لب‌ها، به درستی مشخص شده و پس از آن رژلب زدن، زیباتر و شکیل‌تر به چشم آید. در حالی که معمولا خود رژلب‌های به ویژه ماتیکی یا مایع، دارای این ویژگی نیستند که بتوان به وسیله اپلیکاتور آن‌ها، به راحتی خط لب را ایجاد کرد.

از این روی لازم است که ابتدا به وسیله خط لب، طراحی دقیق و ظریف خط دور لب‌ها (هر دو لب بالایی و پایینی) ایجاد شده، سپس از رژلب ماتیکی، مدادی یا مایع به تمام سطح لب، زده شود.

استفاده بیش از حد از برق لب

استفاده بیش از حد از برق لب، باعث نمی‌شود که لب‌های شما براق‌تر به نظر برسند، تنها چیزی شبیه به یک حجم چربی روی لب‌های خود خواهید داشت. این که چیزی اضافه روی لب‌های شما به چشم بیاید، چندان جالب نیست و توصیه می‌کنیم که برای به دست آوردن زیبایی و ظرافت روی لب‌های خود، حتما به مقدار کافی از برق لب استفاده کرده و در به کار بردن آن زیاده‌روی نکنید.

تثبیت نکردن رژ لب

تثبیت نکردن رژلب، اشتباه رایج دیگری است که معمولا بیشتر افراد در آرایش‌های روزانه و معمولی خود مرتکب می‌شوند. این موجب خواهد شد که پس از دقایقی، رژلب در بخش‌هایی از لب شما کمرنگ‌تر شده و در بخش‌هایی پررنگ‌تر به چشم آید. چنین چیزی به راستی زیبایی و استایل چهره شما را خراب خواهد کرد و توصیه می‌کنیم که حتما از تثبیت‌کننده رژلب استفاده کنید.

عدم لایه‌برداری لب

عدم لایه‌برداری لب، موجب خواهد شد تا پوست لب‌ها کهنه و احتمالا ناهموار شده و پس از رژلب زدن، تکه تکه و لایه لایه به چشم آید. حتی اگر لب‌های شما پیش از لایه‌برداری، چندان مشکلی نشان ندهند، با رژلب زدن، این ناهمواری و کهنگی پوست حتما به چشم خواهد آمد.

لایه‌برداری لب‌ها به مراتب ساده‌تر از چیزی است که در لایه‌برداری پوست تجربه کرده‌ایم. کافی خواهد بود که در حمام یا حین شستشوی صورت خود، به کمک آب (به تنهایی)، به کمک انگشتان چندین مرتبه روی پوست لب‌ها کشیده و اجازه دهید تا پوست‌های مرده و کهنه از آن جدا شده و پوست تازه خود را نشان دهد. هفته‌ای 2 یا 3 بار تکرار این عمل، باعث می‌شود که همیشه پوست لب‌هایتان تازه و صاف به نظر برسد.

اشتباهات رژ لب زدن
برای رژ لب زدن صحیح باید پیش از هر چیزی پوست لب‌های خود را آماده کرده و بهترین رنگ متناسب با تم چهره‌تان را انتخاب کنید تا هارمونی لازم در آرایش ایجاد شود.

آموزش رژ لب زدن حرفه‌ای

برای یادگیری آموزش رژلب زدن حرفه‌ای باید این نکات را رعایت کنید. باور داشته باشید که با رعایت این اصول، لب‌های شما چندین برابر زیباتر و شیک‌تر به نظر خواهند رسید.

لایه‌برداری لب‌ها قبل از رژ لب زدن

پیش از رژلب زدن، حتما لایه‌برداری لب‌ها را که در بالا توضیح دادیم، انجام دهید. در حقیقت این یکی از گام‌های مهم در آموزش رژلب زدن حرفه‌ای به شمار می‌آید که در تمام انواع مدل رژلب زدن حتما باید مورد توجه قرار بگیرد.

استفاده از چرب‌کننده یا بالم لب

در صورتی که لب‌هایتان ترک خورده یا به هر شکلی دچار خشکی شده‌اند، از چرب‌کننده یا بالم لب استفاده کنید. دقت داشته باشید که بلافاصله پس از به کار بردن بالم لب، رژلب نزنید و حتما حداقل نیم ساعت فاصله بین این دو لحاظ کنید.

ترفند حجم‌دهنده روی لب

ترفند حجم‌دهنده روی لب در گام اول به استفاده از کانسیلر مربوط می‌شود. در صورتی که می‌خواهید رژلب روی لب‌های شما طوری قرار بگیرد که لب‌هایتان حجم بیشتری داشته و برجسته‌تر نشان داده شوند، حتما باید از کانسیلر روی لب‌ها استفاده کنید.

کانسیلر را در بخش مرکزی و میانی لب‌ها زده و به کمک یک قلمو آن را به بخش‌های کناری و بیرونی‌تر پخش کنید. سپس از یک خط لب استفاده کرده و به اندازه بسیار کوچکی بیرون‌تر از خط واقعی لب‌ها، بکشید. دقت داشته باشید که زیاده‌روی در این کار، بدتر لب‌های شما را نامتناسب نشان خواهد داد.

در مرحله بعدی باید رژلب حجم‌دهنده شما یک رنگ روشن ترجیحا انتخاب شود تا جلوه برجسته‌تری به لب‌ها بدهد. معمولا رژلب های مات کمتر دارای خاصیت حجم‌دهندگی بوده و بهتر است حتی اگر رژلب انتخابی شما مات است، روی آن از برق لب به اندازه مناسب استفاده کنید تا لب‌ها حجیم و برجسته به چشم آیند.

استفاده از خط لب یا مداد لب مناسب

برای به کار بردن خط لب یا مداد لب مناسب، باید حتما رنگ آن، همان رنگ رژلب شما باشد. استفاده از خط لب‌های تیره‌تر در سبک آرایش مدرن اصلا خوشایند نخواهد بود. به توصیه متخصصان پوست حتی نیاز است برای خرید مداد لب یا یک خط لب ساده نیز باید به انتخاب لوازم آرایش ارگانیک و گیاهی بپردازید و به سلامت لب‌های خود توجه کنید.

نحوه صحیح رژ لب زدن

نحوه صحیح رژلب زدن را به ترتیب زیر در نظر داشته باشید.

  1. حتما لایه‌برداری لب ها را انجام دهید.
  2. حتما از بالم لب استفاده کنید.
  3. پرایمر و کانسیلر را پیش از رژلب زدن فراموش نکنید.
  4. خط لب همرنگ رژلب انتخاب کرده و ابتدا خط لب‌ها را با ظرافت و به درستی به کمک آن بکشید. خط لب را از لب بالایی شروع کرده و سپس به سراغ خط لب پایینی بروید. دقت داشته باشید که ظرافت خط لب در گوشه‌ها کاملا حفظ شود.
  5. اکنون به سراغ رژلب همرنگ خط لب رفته و آن را به صورت کاملا یکسان در تمام سطح لب بزنید. گوشه‌های داخلی لب‌ها را از قلم نینداخته و همین طور دقت داشته باشید که رژلب از خط لب بیرون نزند.
  6. در پایان در صورت تمایل از برق لب، به اندازه مناسب و نه زیاده از حد، استفاده کنید.
آموزش زدن رژ لب
برای دنبال کردن آموزش زدن رژ لب دخترانه باید ابتدا به سراغ رنگ‌های روشن و پایه‌ای بروید. رژ لب‌های تیره و غلیظ برای آرایش لب دخترانه مناسب نیستند.

رژلب زدن برای لب‌های کوچک و باریک

در رژلب زدن برای لب‌های کوچک و باریک بهتر است خط لب را حرفه‌ای‌تر بکشید. شما می توانید از یک رنگ خط لب روشن استفاده کرده و یک لایه اضافه‌تر از خط لب واقعی لب‌هایتان بیرون‌تر بکشید. سپس از رژ لب رنگ مناسب با قدرت پوشش‌دهی بالا استفاده کرده و تمام سطح لب به اضافه لایه اضافه شده بیرونی را پوشش دهید. این باعث می‌شود که لب‌های شما کمی پهن‌تر و درشت‌تر به چشم آیند.

فواید استفاده از رژلب گیاهی و بدون سرب

با توجه به این که در طول روزمره بارها و بارها به لب‌های خود زبان زده، آب می‌نوشیم و احتمالا خوراکی و غذا می‌خوریم، استفاده از لوازم آرایش ارگانیک و گیاهی و بدون سرب کمک می‌کند تا کمترین میزان مواد سمی را به داخل بدن هدایت کنیم.

به ویژه رژلب‌های گیاهی و بدون سرب برای استفاده روزمره گزینه‌هایی عالی هستند. ممکن است شما بخواهید برای یک مهمانی یا مجلس از رژلب‌های غیرگیاهی استفاده کنید و این چندان نگران‌کننده نباشد، اما ارگانیک بودن رژلب روزانه‌ای که هر روز به کار می‌برید، فوق العاده اهمیت خواهد داشت. به طور مثال رژلب این لی از رژلب‌های گیاهی و بدون سرب بوده که می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

رژ لب زدن حرفه ای
برای آن که هم دوام رژلب شما بیشتر شده و هم جلوه و برجستگی افزون‌تری روی لب‌هایتان داشته باشید، استفاده از برق لب در انتهای کار آرایش لب‌ها را فراموش نکنید.

کلام پایانی

در بالا نکاتی در خصوص آموزش زدن رژلب مدادی و ماتیکی و … و به طور کلی رژلب زدن صحیح را دوره کردیم. رژ زدن بعد از تزریق ژل نیز چنین ساختاری خواهد داشت و تنها باید از بالم لب و چرب‌کننده‌ها، بیشتر استفاده شود. در هر شرایطی، آرایش لب‌ها از اهمیت زیادی در آرایش کلی صورت برخوردار است و بیش از هر چیزی به چشم می‌آید.

از این جهت لازم است که حداقل آموزش رژ لب زدن ساده را در نظر داشته و در آرایش روزانه خود، نکات آن را مد نظر قرار دهید و با توجه به نکات مهم به ماندگاری آرایش خود کمک کنید. شما چه نکات دیگری در خصوص آموزش زدن رژلب دخترانه و زنانه می‌دانید که در بالا به آن‌ها اشاره نکرده باشیم؟ این نکات را با کاربران ما به اشتراک بگذارید.

مبنع byrdie stylesgap
ممکنه دوست داشته باشی
برامون نظرتو بنویس

آدرس ایمیلت پیش ما جاش محفوظه