موثرترین تمرین های ورزشی برای درمان زودانزالی

به این نوشته امتیاز دهید

درمان زود انزالی با ورزش که یک روش ساده برای بهبود کیفیت رابطه جنسی زوجین است، یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی است که برخی زوجین با آن دست به گریبان هستند. زود انزالی یکی از مشکلاتی است که در بسیاری از مردان اتفاق می‌افتد. زود انزالی اگر درمان نشود، می‌تواند تاثیرات منفی زیادی را در فرد و رابطه‌ی جنسی که برقرار می‌کند، داشته باشد. در این مطلب داروپلاس تلاش شده است تا یکی از تکنیک‌های درمان زود انزالی که به کمک ورزش انجام می‌پذیرد، با شما به اشتراک گذاشته شود.

علل شایع بروز زود انزالی در مردان

دلایل زود انزالی به صورت واضح در مردان مشخص نیست. این مشکل می‌تواند به هر دلیلی اتفاق افتاده باشد. این علل ممکن است در یک بازه زمانی رخ دهد یا دلایل عمیق‌تری داشته باشد. علل شایع بروز زود انزالی در مردان را می‌توان به دسته‌های زیر تقسیم کرد:

 1. سطح پایین سروتونین
 2. استرس و اضطراب
 3. افسردگی
 4. مشکلات عصبی
 5. مشکل در رابطه عاطفی
 6. کمبود اعتماد به نفس
 7. دیابت
 8. ام اس
 9. تجربیات اول رابطه جنسی
علت زود انزالی
شناخت علل زود انزالی به درمان آن و جلوگیری از بروز مشکلات بین زوجین جلوگیری میکند.

درمان زود انزالی با ورزش

طبق آماری که ارائه شده، تقریبا 40 درصد از افرادی که ورزش نمی‌کنند یا به عبارتی تحرک ندارند، دچار انزال زودرس می‌شوند. پس ورزش کردن می‌تواند عامل بازدارنده‌ مهمی باشد. ورزش را در برنامه روزانه خود جای دهید و به صورت مرتب ورزش کنید. ورزش کردن باعث می‌شود تا خون در تمام نقاط بدن به جریان بیفتد و خون رسانی بهتری به آلت تناسلی انجام گیرد که در نتیجه‌ی آن درمان زود انزالی خواهد بود.

درمان زود انزالی با ورزش کگل

خیلی از افراد تصور می‌کنند که ورزش کگل مخصوص خانم‌هاست. اما این تصور کاملا غلط است و آقایان هم می‌توانند آن را انجام دهند و زود انزالی خود را درمان کنند. با انجام تمرینات کگل ماهیچه‌های بالا برنده و جمع کننده مقعد درگیر شده و می تواند پروستات مردان را هم جابه جا کند و بدین شکل زود انزالی را در مردان درمان کند.

یکی از تمرینات پرکاربرد و مشهور کگل، انقباض عضلات آلت تناسلی در هنگام ادرار است. به این صورت که در حین ادرار کردن، عضلات خود را منقبض کرده و جریان را 3 تا 5 ثانیه متوقف کنید و سپس دوباره جریان را به راه اندازید. پیشنهاد ما به شما این است که در یک مرتبه 10 بار این حرکت را تکرار کنید و این کار را 3 بار در هفته انجام دهید. البته تمرینات کگل منتهی به همین تمرین نیست و انواع مختلفی دارد که در ادامه به شما معرفی خواهد شد.

زود انزالی و ورزش کگل
ورزش گلل با تقویت عضلات لگن از زود انزالی مردان جلوگیری میکند.

یوگا و درمان زود انزالی

یوگا یک راه بسیار موثر در تقویت و متعادل سازی بافت‌های مختلف بدن است. مسائل جنسی نیز از این قانون مستثنی نیستند؛ بنابراین انجام یوگا، راهی ایمن و بسیار مفید برای درمان زود انزالی با ورزش است. یوگا برای درمان زود انزالی راه‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد و با روش‌های مختلف باعث درمان زود انزالی می‌شود.

تقویت عضلات کف لگن با تمرینات ورزشی

عضلات کف لگن می‌توانند یکی از عوامل مهم در انزال زودرس باشند. تقویت عضلات کف لگن باعث می‌شود که انزال در افراد با تاخیر مواجه شود. تمریناتی که برای تقویت عضلات کف لگن در نظر گرفته می‌شود در دسته تمرینات کگل هستند و به درمان این مشکل در مردان کمک زیادی می‌کند. برای انجام این تمرینات باید به شیوه زیر عمل کنید:

بیشتر بخوانید : درمان کاهش اسپرم

بیشتر بخوانید : تقویت اسپرم با خوراکی

عضله درست را پیدا کنید

اولین کاری که برای انجام تمارین عضلات کف لگن باید انجام دهید، این است که عضله‌ای که باید تقویت شود را پیدا کنید. این عضله را می‌توانید با انجام همان تمرین مشهور که در حین ادرار عضلات را سفت می‌کنید، پیدا کنید. زمانی که عضلات کف لگن را تشخیص دادید و پیدا کردید، می‌توانید این تمرین را در هر حالتی انجام دهید که ساده‌ترین آن، انجام تمارین به صورتی است که به پشت دراز کشیدید.

تکنیک تمرینات را خوب یاد بگیرید

عضلات کف لگن را سفت کنید، به مدت سه ثانیه، انقباض عضلات را حفظ کرده و سپس برای سه ثانیه رها کنید. این حرکت را چند بار پشت سر هم انجام دهید. هنگامی که عضلات قوی‌تر شد، می‌توان تمرینات کگل را در حالت نشسته، ایستاده یا در حال راه رفتن هم انجام داد. اما در ابتدا نیاز است که با دقت بیشتری انجام دهید تا روش درست آن را یاد بگیرید.

تمرکز خود را حفظ کنید

منظور از حفظ تمرکز، این است که در زمان انجام تمارین، ذهن خود را فقط به کاری که می‌کنید اختصاص دهید و نگذارید که افکار بیهوده باعث شوند که به خوبی تمارین را انجام ندهید. تمام حواس خود را به عضلاتی که منقبض کردید، اختصاص دهید. عضلات شکم، ران یا باسن خود را خم نکنید و به هیچ عنوان نفس را در سینه حبس نکنید. اجازه دهید که بدن به راحتی در حین تمرین نفس بکشد.

تکرار را فراموش نکنید

هرچقدر هم در موارد بالا خوب و درست عمل کنید، تا زمانی که آن‌ها را تکرار نکنید، اتفاقی نخواهد افتاد. تکرار تمرینات از ارکان اصلی تمارین برای تاثیرگذاری است. جداقل 3 بار در هفته و در هر بار 10 مرتبه این حرکت را تکرار کنید.

درمان زود انزالی با ورزش
تکرار تمرینات ورزشی به تقویت عضلات کمک کرده و از انزال زودرس جلوگیری میکند.

درمان زود انزالی با هانوراسانا یا ژست کمان

یکی از روش‌هایی که برای درمان زود انزالی با ورزش توصیه می‌شود، هانوراسانا یا ژست کمان است. این حرکت که در دسته‌ی تمارین یوگا قرار می‌گیرد، باعث تقویت عضلات آلت تناسلی مردانه می‌شود و به مرور از زود انزالی جلوگیری می‌کند. این روش در بهبود اختلال نعوظ موثر است و بافت‌های مرتبط با رابطه جنسی را تقویت می‌کند. همچنین ژست کمان به بزرگ شدن اندازه آلت تناسلی مردانه هم کمک می‌کند. برای انجام این تمرین باید به شکل زیر عمل کنید:

 • صاف و کشیده بر روی شکم بخوابید.
 • نفس عمیق بکشید و هوا را داخل شش‌های خود حبس کنید.
 • زانو‌های خود را خم کرده و قوزک هر پا را با دستان خود بگیرید.
 • حال، پهنای سینه را بالا آورده و پا‌های خود را کمی باز کنید.
 • حالا بدن شما به شکل یک کمان در خواهد آمد.
 • ۳۰ ثانیه بدن را در حالت کمان کشیده و مثل کمانی که برای پرتاب تیر آماده است، نگه دارید. سپس برای استراحت، تیر را رها کرده و به حالت ابتدایی تمرین باز گردید.
زود انزالی و هانوراسانا
ورزش هانوراسانا به صورت کمان است و از زود انزالی مردان پیشگیری میکند.

کوناسانا و جلوگیری از انزال زودرس

کوناسانا یکی دیگر از تمارین یوگاست که برای تقویت آلت تناسلی مردانه و جلوگیری از انزال زودرس استفاده می‌شود. کوناسانا حرکتی پروانه‌ای شکل است که با انجام آن در عضلات داخل ران‌ها، عضلات پایین شکم، عضلات اطراف کلیه و سایر قسمت‌های تحتانی شکم کشش ایجاد می‌شود. همین کشش باعث می‌شود تا مردان دچار انزال زودرس نشوند و از رابطه جنسی خود بیشتر لذت ببرند. کوناسانا را به شیوه زیر باید انجام دهید:

 • روی زمین بنشینید و زانو‌های خود را طوری خم کنید که کف پا‌ها به یکدیگر بچسبند.
 • با انجام این حرکت هر کدام از پاها باید شکل حرف (V) انگلیسی را بگیرند.
 • سعی کنید با کشیدن زانو‌های خود به سمت پایین، با سطح زمین تماس برقرار کنید.
 • در حین این عمل، فشار زیادی بر پا‌ها وارد نکنید. هر چه آهسته‌تر این تمرین را انجام دهید، فایده‌ی بیشتری هم برای شما خواهد داشت.
 • اگر نمی‌توانید پاهای خود به سمت پایین هدایت کنید، از شخص دیگری بخواهید که با اعمال فشار این کار را برای شما انجام دهد.
کوناسانا برای مردان
ورزش کوناسانا به قوی شدن عضلات ناحیه لگن کمک کرده و از انزال زود هنگام در مردان جلوگیری میکند.

تاثیر شنای سوئدی بر زود انزالی

شنای سوئدی یکی از موثرترین تمارین برای تقویت عضلات بالا تنه است. با انجام شنای سوئدی می‌توان عضلات مرکزی بدن را تحت تاثیر قرار داد و آن‌ها را به خوبی تقویت کرد. این تمرین باعث افزایش استقامت خواهد شد و شخص فشار بیشتری را در طول رابطه جنسی می‌تواند تحمل کند. همین اتفاق کافیست تا زود انزالی در مردان درمان شود.

شنای سوئدی برای مردان
شنای سوئدی به تقویت استقامت بدن کمک کرده و از انزال زود رس مردان پیشگیری میکند.

رابطه بین ورزش اسکوات و زود انزالی

اسکوات را می‌توان بهترین حرکت و تمرین ورزشی مربوط به پایین تنه دانست. این تمرین بسیار قدرتی است و باعث افزایش سطح سطح تستسترون خواهد شد. اسکوات در نهایت جریان خون به ناحیه لگنی را بالا می‌برد و هر چه قدرت عضلات پایین تنه بیشتر باشد، رابطه جنسی با کیفیت‌تری را تجربه خواهید کرد.

ورزش اسکوات برای مردان
ورزش اسکوات افزایش سطح سطح تستسترون بدن مردان کمک میکند.

سایر درمان‌های خانگی برای زود انزالی

به غیر از ورزش کردن که یکی از راه‌های موثر برای درمان زود انزالی است، درمان‌های خانگی دیگری هم وجود دارند که مهم‌ترین آن‌ها تغذیه و مواد غذایی است که مردان مصرف می‌کنند. در کنار تغذیه، عواملی مثل خواب کافی و درست، نوشیدن آب به میزان کافی، دوری از استرس و اضطراب و… هم می‌توانند عوامل دیگری باشند.

تاثیر تغذیه بر زود انزالی مردان

موادی که با مصرف خوراکی‌های مختلف وارد بدن ما می‌شوند، می‌توانند روی زود انزالی تاثیر بگذارند. موادی مثل منیزیم، روی، آهن، منگنز و ویتامین‌ها و پروتئین‌های مختلف تاثیرات خود را بر این مشکل خواهند گذاشت. برای اینکه درمان زود انزالی از طریق تغذیه صورت پذیرد، بهتر است مواد غذایی زیر در رژیم غذایی خود بگنجانید:

 • خرما
 • هویج
 • جنسینگ
 • سیر
 • دارچین
 • هندوانه
 • دانه کدو تنبل
 • زعفران
 • گردو
 • موز
 • و…
درمان زود انزالی با غذا
استفاده از مواد غذایی مناسب به درمان زود انزالی در مردان کمک میکند.

سوالات رایج

در این بخش به برخی سوالات شما کاربران عزیز درباره روش‌های درمان زود انزالی پاسخ داده شده است. اگر شما نیز تجربه و یا پرسش دیگر دارید در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران داروپلاس در میان بگذارید.

چگونه می‌توانم انزال زودرس را درمان کنم؟

بله زود انزالی به راحتی قابل درمان است. فقط کافیست که ورزش را به صورت مداوم انجام دهید و در کنار آن تغذیه‌ مناسبی هم داشته باشید. در ضمن اگر مشکلات روانشناختی یا پزشکی دارید هم می‌توانید با مراجعه به پزشک مربوطه آن را درمان کنید.

آیا ورزش اسکات انزال زودرس را درمان می‌کند؟

بله. انجام این تمرین در کنار دیگر تمارینی که در این مطلب گفته شد، دست به دست هم می‌دهند و به درمان انزال زودرس کمک می‌کنند.

آیا استرس بر زود انزالی تاثیرگذار است؟

بله. یکی از عوامل مهمی که در ایجاد زود انزالی نقش دارد، استرس و اضطراب است. اگر استرس شما مقطعی است، سعی کنید در آن مدت رابطه‌ای نداشته باشید، اما اگر مداومت دارد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

ممکنه دوست داشته باشی
برامون نظرتو بنویس

آدرس ایمیلت پیش ما جاش محفوظه