بررسی تفاوت ژل ابرو و صابون ابرو و طرز استفاده از آنها

به این نوشته امتیاز دهید

بدون تردید ابروها یکی از اعضای کلیدی چهره هستند که در زیبایی و حالت آن تاثیر به سزایی می‌گذارند. مدل ابروها، ‌می‌تواند چهره را جوان، پیر، شاداب، افسرده، خشمگین و یا خوشحال نشان دهد. برخی از محصولات آرایشی ابرو باعث ریزش ابرو می‌شوند و برخی درست برعکس باعث تقویت آن می‌گردند. می‌خواهیم در ادامه به بررسی تفاوت ژل ابرو و صابون ابرو بپردازیم.

محصولاتی مانند ژل و صابون ابرو که این روزها مد شده برای سلامتی ابروها هیچ ضرری ندارند و به آنها زیبایی طبیعی می‌بخشند. در این مطلب داروپلاس قصد داریم شما را با ژل ابرو و صابون ابرو و نحوه استفاده از آنها آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

صابون ابرو چیست؟

صابون ابرو از جمله محصولاتی است که برای حالت دادن ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما با استفاده از این محصول آرایشی موفق خواهید شد تا در کمترین زمان و کمترین هزینه ابروهای خود را حالت دهید. به این نکته توجه داشته باشید که امروزه برداشتن و اصلاح ابرو بسیار مهم است و ابروهای پهن طرفداران بیشتری دارند و چهره شما را شیک‌تر نشان می‌دهد. ‌

در بسیاری از مواقع روند مد و زیبایی مانند کش پلاستیکی عمل ‌می‌کند. یعنی با اینکه رو به جلو حرکت میکند اما باز به سوی عقب باز ‌می‌گردد. در دهه ۹۰ ابروهای نازک، طاق و گرد خیلی محبوب شده بود. اما کم‌کم بعد از گذشت مدتی، دوباره مردم رو به ابروهای پهن آوردند. به عنوان مثال می‌توان به ابروهای کارا دلووین، لیلی کالینز و امیلیا کلارک اشاره کرد.

ابروهای پر با گوشه‌های مربعی در سال ۲۰۲۱ رونق پیدا کرد و اکثر دوستدارن مد از تکنیک صابون ابرو برای آرایش به روز کردن مدل ابروهای خود استفاده ‌می‌کنند. بارها شده است که در شبکه اجتماعی اینستاگرام از زبان آرایشگران بزرگ در مورد صابون ابرو شنیده اید اما در واقع آنها از چه چیزی سخن ‌می‌گویند؟

صابون ابرو نوعی نظافت ابرو است که جایگزین خوبی برای ژل ابرو هم به حساب می‌آید. جالب است بدانید که اکثر آرایشگران به دلیل قیمت مناسب و اثر استحکام‌بخشی که این محصول دارد از آن برای حالت دادن به ابرو استفاده می‌کنند.

صابون ابرو
صابون ابرو از محصولات جدیدی است که برای حالت دادن ابرو از آن استفاده می‌کنند.

ژل ابرو چیست؟

خانم‌هایی که از تاتو استفاده ‌می‌کنند، در صورتی که از مدل آن خسته شوند، متاسفانه نمی‌توانند به آسانی آن را از بین ببرند. بعضی از خانم‌ها هم از مداد ابرو، برای پرتر نشان دادن ابروی خود استفاده ‌می‌کنند، که استفاده زیاد از آن باعث ریزش ابرو ‌می‌شود.

افرادی هم هستند که از سایه ابرو استفاده ‌می‌کنند که آن هم به ترمیم و دقت در رنگ نیاز دارد. تما‌می‌ موارد که گفته شده شاید باعث زیبایی و پرحجم نشان دادن ابروها شوند، ولی به سلامت و پرپشت شدن ابروها کمکی نمی‌کند. 

اگر در کنار زیبایی، سلامت ابروهایتان هم برایتان مهم است از ژل ابرو استفاده کنید. این محصول علاوه بر انتقال مواد مغذی به فولیکول‌های مو ابرو، می‌تواند از ریزش آنها نیز جلوگیری کند و حتی به رویش آن هم کمک نماید. خیلی از خانم‌ها اعتقاد دارند که ژل ابرو مانند ژل مو عمل ‌می‌کند و هدف آن تثبیت کردن موهای ابرو در موقعیت خودش است.

خانم‌هایی که دارای ابروانی ضخیم و بلند هستند، با استفاده از ژل ابرو ‌می‌توانند به ابروهای خود حالت دهند و در صورت داشتن فضای خالی، آن‌ها را پر نمایند. اما اگر ابروهای شما نازک است، ژل ابرو برای پرپشت نشان دادن، حالت دادن و تقویت موهای ابروی عملکردی خارق‌العاده دارد.

همانطور که گفتیم با کمک برس ژل، ‌می‌توانید به ابروهای خود حالت دهید. طوری که موهای تاج ابرو را به سمت بالا و موهایی که در میانه ابرو هستند را به حالت افقی تغییرحالت دهید و برای دم ابرو، هم بهتر است که موهای آن را به سمت پایین حرکت دهید.

حال بعد از استفاده از ژل ابرو، اجازه دهید که مایع ژل بر روی ابروها خشک شود. در حالت کلی ‌می‌توان گفت، ژل ابرو مانند ریمل ابرو و رنگ ابرو عمل ‌می‌کند، اما سازگاری آن با ابرو نسبت به دیگر محصولات نیز بیشتر است و دارای بافتی بسیار سبک‌تر است و رنگدانه‌های کمتری دارد.

ژل ابرو
ژل ابرو مانند ریمل ابرو و رنگ ابرو عمل می کند.

تفاوت ژل ابرو و صابون ابرو چیست؟

ژل ابرو برای مدتی ثابت برای ابروهای بی‌نظم کاربرد خوبی دارد. اما صابون ابرو در واقع برای ابروهای پرزدار پیشنهاد بهتری هستند. کسانی که ابروهای اضافی دارند، موافق این قضیه هستند که با صابون ابرو کنترل بهتری بر ابروهای خود داشته و راحت‌تر مدل موردنظر خود را درمی‌آورند. پس اگر از این محصول استفاده کنید، در طول روز ابروهایی یک‌دست و پر خواهید داشت.

می‌خواهید بین صابون ابرو و ژل ابرو یکی را برای خرید انتخاب کنید؟ مطمئنا انتخاب دشواری خواهید داشت. هر دوی این محصولات آرایشی با هدف مشابهی ساخته شده‌اند. اما اغلب می‌گویند که صابون ابرو ماندگاری بیشتری دارد و جلوه‌ای طبیعی به شما ‌می‌دهد. با صابون ابرو می‌توانید از صبح تا شب ابروهای بی عیب و نقصی داشته باشید.

این محصول را که استفاده کنید، انگار که ساعت‌ها صرف کرده‌اید تا ابروهای خود را مرتب و تمیز نگه دارید. صابون یا ژل ابرو می‌تواند با هزینه‌ای اندک جلوه‌ای زیباتر از شما به نمایش بگذارد.

استفاده از ژل و صابون ابرو
تا همین چند سال پیش ابروهای خیلی نازک و قابدار مد بود، اما کم کم با گذشت زمان مردم به ابروهای پهن روی آوردند.

اهمیت آرایش ابرو در ترند آرایش 2021

بدون شک ابرو و فرم آن تاثیر بسیار زیادی روی چهره و آرایش هر خانمی‌ دارد. در گذشته مدل ابروی نازک متداول بود، اما امروز ابروهای پهن‌تر و با حجم بیشتر طرفداران بسیار بیشتری دارد. اما موضوع به اینجا هم ختم نمی‌شود و داشتن ابرو پر و پهن کافی نیست. نکته‌ای که باید به آن توجه شود هماهنگی فرم ابرو با فرم صورت شما است.

به عنوان مثال اگر صورت کشیده و دراز دارید، ابروی تخت و کوتاه ‌می‌تواند فرم صورت شما را کوتاه‌تر نشان دهد. به طور کلی سه معیار اصلی در فرم ابرو موثر خواهند بود. طول ابرو، ضخامت ابرو و زاویه آن. با مشخص کردن فرم صورت و تغییر اندازه‌های این معیارها فرم مطلوب ابرو خود را پیدا خواهید کرد.

 • آرایش ابرو برای صورت گرد : زاویه دار، ارتفاع بلند، دم کوتاه
 • آرایش ابرو برای صورت کشیده و دراز: افقی و صاف
 • آرایش ابرو برای صورت مربعی شکل : زاویه دار با منحنی تیز
 • آرایش ابرو برای صورت قلبی شکل : گرد

در کنار چند مدل ابروی خیلی خاص که احتمالا به همان مراسم فرش قرمز یا نمایش‌های مد محدود می‌شود، مد آرایشی امسال باز هم میزبان ابروهای پرپشت و این بار البته شانه‌زده و مرتب بود. ابروهای پر که در مرکز توجه صورت قرار می‌گیرد یکی از المان‌های آرایشی پرطرفدار اخیر است.

ترند مدل ابرو
ابروهای پر و دخترانه و ساده ترند سال 2021 است.

طرز استفاده از ژل ابرو

اینکه بتوانید روتین آرایش ابروهایتان را براساس نیازهای خاصتون شخصی‌سازی کنید، اهمیت خیلی زیادی دارد. اگر ابروهایتان خیلی هم بی‌عیب و زیبا باشند، باز هم لازمه آنها را با ژل ابرو شانه کنید تا مرتب شوند. یک پوشش‌دهی سبک و کمرنگ باعث می‌شود تا ابروهایتان یک‌دست و درخشان دیده شوند.

اگر جزو آن دسته از خانم‌ها هستید که ابروهای پردردسر و نامرتبی دارند، مطمئنا نیاز خواهید داشت از تکنیک دو مرحله‌ای زیر کمک بگیرید.

۱) محدوده مشخص کنید

اول ابروهایتان را با مداد یا پودر شکل بدید. به آرامی و کوتاه مداد رو بین ابروها و روی موهای آن بکشید تا طبیعی به نظر برسد. زیاده‌روی نکنید چون بعد از اینکه ژل ابرو هم بزنید ممکن است طبیعی بودن آن کم شود. فراموش نکنید که اکثر آدم‌ها زیبایی طبیعی را دوست دارند و می‌پسندند.

۲) یا ژل ابرو حالت نهایی را ایجاد کنید

تمام سطح ابروهای خود را با دقت پوشش دهید. چند حرکت ساده باعث می‌شود، موهایی که پخش شدن یا در جای خود نیستند منظم شده و تمام روز در جایشان خوش‌حالت بمانند. اگر تمایل دارید ابروهایتان پرپشت‌تر به نظر برسند، برس را به سمت بالا بکشید. این یک روش سریع و کاربردی است که چشم و ابروهایتان را شیک و جذاب می‌کند. به کمک این محصول و یک برس کشیدن ساده، تغییر چشمگیری در چهره خود به وجود خواهید آورد.

ویژگی و فواید صابون و ژل ابرو

با توجه به استاندارد‌های رعایت شده در محصولات آرایشی، ساختار ژل‌های ابرو به گونه‌ای است که در دراز مدت نمی‌توانند فرم ابرو‌ها را به صورت ثابت نگه دارند. ژل‌ها بر پایه آب هستند و زمانی که پوست عرق ‌می‌کند، عامل نگهدارنده‌شان هم از بین ‌می‌رود. حال آنکه صابون دارای لایه‌ای ضخیم‌تر از ژل و پودر است و باعث افزایش استحکام و ماندگاری آن ‌می‌شود.

اما باید بدانید که استفاده مداوم از صابون ‌می‌تواند به علت PH بالای صابون باعث سوزش و التهاب شود. اگر در هنگام میکاپ در اطراف ابروهایمان از فوندیشن زیادی استفاده کنیم، ترکیب آن با صابون زیاد جالب نخواهد شد.

طریقه استفاده از صابون لیفت ابرو

تکنیک استفاده از صابون برای حالت دادن به ابروهایتان به زمان و تلاش زیادی نیاز ندارد.

 • یک اسپولی براش (spoolie brush) یا همان برس ابرو را که تمیز است مرطوب کنید.
 • سپس آن را بر روی ابرو‌های خود به سمت بالا برس بکشید و همچنین به سمت عقب شانه کنید.
 • تا زمانی که به حالت دلخواهتان در بیاید.
 • توصیه متخصصان این است که بلافاصله بعد از این کار از صابون استفاده نکنید.
 • بهتر است صابون را در لایه‌های نازک بمالید تا بتوانید کنترل بیشتری روی آنها داشته باشید.

افرادی که دارای ابروهای کم‌پشت و نازک هستند به اشتباه فکر ‌می‌کنند نمی‌توانند از این مدل استفاده کنند. این افراد ‌می‌توانند با وجود ابروهای کم پشت و تنک، از سایه ی ابرو برای پر نشان دادن ابروهایشان استفاده کنند.

اما باید توجه کنید این این سایه هر چقدر کم‌رنگ‌تر باشد جلوه بهتری خواهد داشت. ابروهایی که دارای موهای با ضخامت متوسط هستند، نسبت به ابروهای خشن و پرپشت حالت‌گیری بهتری دارند و به سمت بالا قرار ‌می‌گیرند.

‌می‌توان با استفاده از رنگ‌های موقت حالت دهی ابروها را بیشتر کرد. نوک ابروها به صورت طبیعی سبکتر هستند، بنابراین زمانی که رنگ ‌می‌شوند ایستادگی‌شان نیز بیشتر ‌می‌شود.

روش استفاده ژل ابرو
بهتر است نحوه صحیح استفاده از ژل و صابون ابرو را بدانید.

اهیمت PH صابون لیفت ابرو  

در این روش باید از صابون‌هایی استفاده کنید که  PH پایینی دارند تا مانع از سوزش ابروها شود و حالت ابروها نیز به خوبی حفظ شود. سعی کنید از صابون‌های ابروی ملایم استفاده کنید، صابون‌های حاوی گلیسرین اغلب PH خنثی ‌‌دارند و برای لیفت ابروها بسیار مناسب هستند.

بهترین مارک صابون ابرو و ژل ابرو

صابون ابرو مک‌، اسنس و بکا از معروفترین محصولات آرایشی بازار به شمار می‌آیند. از این صابون‌های ابرو برای حجیم‌تر و پرپشت کردن طبیعی ابروها و همچنین حالت دادن به آنها می‌توان استفاده کرد.

صابون ابرو اسنس essence

برند معتبر اسنس essence نیز صابون لیفت ابرو با کیفیتی تولید کرده که از قیمت مناسبی هم برخوردار است. این محصول علاوه بر لیفت و ایجاد فرم دلخواه ابروها، با دارا بودن رزماری در فرمولاسیون خود موجب تقویت و پرپشت شدن ابروها نیز ‌می‌شود.

طرز استفاده صابون لیفت ابرو اسنس به این صورت است که ابتدا سطح یک فرچه ابرو را توسط اسپری آب و یا اسپری فیکس نمدار می‌کنید، سپس فرچه را مستقیماً روی صابون لیفت‌کننده ابرو اسنس کشیده و ابروها ‌را توسط آن شانه می‌کنید و به آنها فرم دلخواه خود را می‌دهید.

ژل ابرو ریمل لاندن مدل Brow This Way

لاندن ژل ابرو‌یی تولید کرده که ابرو‌ها را در تمام طول روز‌ خوش فرم و خوش حالت نگه می‌دارد. این محصول حاوی بافت ژلی بوده و بدون ایجاد خشکی و احساس کشیدگی‌، دارای برس مخروطی شکل مبتکرانه جهت ایجاد امکان حالت‌دهی آسان و سریع‌ و حاوی روغن آرگان برای تقویت و افزایش لطافت ابرو‌ها ‌می‌باشد.

ژل فیکساتور و پر کننده ابرو آون Transforming Brow Filler

این محصول به فرم دادن ابرو کمک ‌می‌کند و ابرو را به خوبی فیکس می‌کند. رنگ موجود در آن باعث می‌شود ابروها پرتر به نظر برسند. رنگ موجود در آن ملایم بوده و بر روی ابرو‌ها به طور طبیعی ظاهر ‌می‌شود.

مضرات و عوارض صابون ابرو  

این روزها لیفت کردن ابروها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. برندهای بسیاری در این زمینه محصولی به نام “صابون لیفت ابرو” تولید کرده اند که در خانه و بدون نیاز به آرایشگر ابروها را لیفت می‌کند. صابون لیفت کننده ابرو مانند ژل‌های فیکس‌کننده ابرو عمل کرده و در طول روز می‌تواند ابروهای شما را به بهترین شکل نگه دارد. اما در استفاده از انها باید به نکات زیر توجه کنید تا عوارض ناشی از مصرف را کاهش پیدا کند.

 • استفاده از صابون ابرو اصلاً سخت نیست. اما لازم است برای ماهر شدن در آن چند بار تمرین کنید.
 • اگر اطراف ابروهایتان از مقدار زیادی کرم پودر استفاده کرده باشید یا به آن‌ها ریمل ابرو زده باشید، ممکن است صـابون ابرو ظاهر کرم پودر و ریمل ابرو را به هم بریزد.
 • اگر تعریق بدنتان بالا باشد، ممکن است صابون ابرو به همراه عرق وارد چشم شده و باعث سوزش شود.
 • اگر pH صابون ابرویی که از آن به طور مرتب استفاده می‌کنید مناسب پوست صورت نباشد، ممکن است در ناحیه ابرو دچار التهاب، حساسیت، قرمزی یا حتی جوش شوید.

چگونه صابون ابرو خانگی درست کنم؟

مواد لازم برای این کار تنها مقداری گلیسیرین، اسانس روغن، قالب صابون و الکل ‌است. البته می‌توانید برای زیباتر شدن کار از گل خشک شده استفاده کنید که صابون رو چند برابر جذابیت می‌کند. یکی از رایج‌ترین نوع این صابون‌ها با لیمو و گل سرخ هستند.

سوالات رایج  

در این قسمت به سوالات رایج شما درباره صابون و ژل ابرو پاسخ می‌دهیم.

آیا ‌می‌توانید از وازلین برای ابروهای صابون استفاده کنید؟

عده‌ای از خانم‌ها هستند که همیشه از کم پشتی ابرو‌های خود شکایت دارند و از مداد و سایه ابرو جهت برطرف کردن ایرادات ابروی خود استفاده ‌می‌کنند. اگر شما هم جزو این دسته از خانم‌ها هستید توصیه می‌کنیم به مدت چند هفته، شب‌ها قبل از خواب مقداری روغن وازلین بر روی ابروهایتان بمالید و چند دقیقه آن را ماساژ بدهید.
صبح که از خواب بیدار شدید ابروهایتان را بشویید و این کار را مدتی انجام دهید. بعد از چند وقت شاهد رویش و پرپشتی ابروهایتان خواهید بود.

آیا ژل ابرو، ابروهای شما را خراب ‌می‌کند؟

جواب این سوال منفی است، زیرا ژل‌های ابرو ‌می‌توانند ابروها را مرتب جلوه دهند. ژل‌های سایه‌ای رنگ حتی ‌می‌توانند با رنگ آمیزی براق خود و نگه داشتن مرتب ابروها جایگزین مداد ابرو و پودر شوند. آیا امکان استفاده از هر صابونی به جای صابون ابرو وجود دارد؟
توجه داشته باشید که برای لیفت ابروها نمی‌توانید از هر نوع صابونی که دم دست تان است استفاده کنید. برای این منظور باید به سراغ بهترین صابون ابرو و یا صابون لیفت ابرو بروید.

مضرات صابون گلیسیرین برای ابرو چیست؟

استفاده از صابون گلیسیرین برای ابرو، ممکن است در دراز مدت باعث ریزش ابروهای شما شود. بنابرای برای لیفت ابروهای خود، بهتر است از صابون‌های مخصوص ابرو استفاده کنید، که دارای خواص تقویتی برای موهای ابروی شما هم باشند.

مبنع blkgirlculture thebrowfixx
ممکنه دوست داشته باشی
برامون نظرتو بنویس

آدرس ایمیلت پیش ما جاش محفوظه