مقایسه انواع پاک کننده آرایش و بررسی تفاوت آنها

به این نوشته امتیاز دهید

همان اندازه که زیبا آرایش کردن اهمیت دارد، انتخاب درست از بین انواع پاک‌کننده آرایش نیز بسیار مهم است تا کمترین آسیبی به پوست حساس صورت و اطراف چشم‌ها وارد نشود. انواع آرایش پاک کن و شیر پاک کن را در بازار محصولات پاک‌کننده آرایش چشم و صورت داریم که هر یک با داشتن ویژگی‌های خاص خود، رده‌بندی می‌شوند.

اهمیت زیادی دارد که با انتخاب بهترین میسلار واتر یا پد پاک‌کننده آرایش و …، ضمن کاربری راحت در پاک کردن آرایش صورت و چشم‌ها، پوستی زیبا و سالم داشته باشید. همین‌طور با کمی حوصله، می‌توانید پاک‌کننده آرایش طبیعی در خانه آماده کرده و به راحتی از آن استفاده کنید.

در ادامه با این مطلب داروپلاس همراه باشید تا درباره بهترین محلول‌های پاک‌کننده آرایش از برندهای مختلف و همین طور محلول پاک‌کننده آرایش خانگی بیشتر بدانید.

ضرورت استفاده از پاک کننده آرایش

اگر چه همیشه یک راه حل ساده شستشو با صابون برای پاک کردن آرایش صورت وجود دارد، اما به یاد داشته باشید که شستشوی روزانه با صابون‌های قلیایی، به سرعت پوست شما را تخریب خواهند کرد. خشکی پوست، زبر شدن و بروز چین و چروک پوستی به مرور، باعث از دست رفتن جلوه و زیبایی پوست خواهد شد. از این روی لازم است که برای پاک کردن آرایش، از محلول‌های پاک‌کننده آرایش حرفه‌ای یا دستمال مرطوب آرایشی مرغوب استفاده کنید.

اگر چه همچنان باید شستشوی پوست با شوینده‌های مخصوص صورت یا پن‌های آرایشی را در برنامه نظافت پوست خود داشته باشید، اما این چیزی متفاوت از عملکرد پاک‌کننده‌های آرایشی یا میسلار واتر است.

ضرورت استفاده از پاک کننده آرایش
اگر بیشتر وقت‌ها آرایش می‌کنید؛ حتماً تا به حال متوجه شدید که فقط با شستن صورت، پوست‌تان کاملاً تمیز نمی‌شود.

انواع پاک کننده آرایش صورت

انواع پاک‌کننده‌های آرایش صورت را می‌توان به میسلار واتر، تونر پاک‌کننده صورت، شیرپاک کن، محلول‌های تک فاز و دو فاز، دستمال مرطوب یا پد پاک‌کننده آرایش و … تقسیم‌بندی کرد که هر کدام از آنها را در زیر معرفی خواهیم کرد.

میسلار واتر؛ محلول پاک کننده آرایش چشم

میسلار واتر چیست؟ میسلار واترها یکی از برترین پاک کننده آرایش چشم موجود در بازار است . میسلار واترها از ذرات لیپیدی با خاصیت پاک‌کنندگی عالی معلق در آب، ساخته می‌شوند. اثر میسلار واتر روی پوست، فوق‌العاده بوده و ضمن پاکسازی عالی پوست، باعث شفافیت و درخشانی آن شده و به جوانسازی آن نیز کمک زیادی می‌کند. به علاوه ویژگی منحصر به فرد میسلار واترها، به عدم نیاز آن‌ها به شستشو پس از استفاده بازمی‌گردد. به این ترتیب پس از به کار بردن میسلار واتر، نیازی به شستشوی صورت خود نخواهید داشت و اثر این ماده روی پوست صورت مانند یک نرم‌کننده و مرطوب‌کننده باکیفیت دیده خواهد شد.

تونر پاک‌کننده صورت

تونر پاک‌کننده صورت برای انواع پوست‌های خشک، چرب، معمولی و مختلط مناسب بوده و با انتخاب تونر متناسب می‌توانید بهترین پاکسازی و جوانسازی پوست خود را انجام دهید. با به کار بردن تونرهای پوستی پاک‌کننده، می‌توانید تمام آلودگی‌ها را از پوست صورت و گردن خود پاک کرده و ضمن تنظیم PH پوست، به شفافیت و درخشانی آن نیز کمک کنید. در صورتی که از تونر پوستی بدون الکل استفاده کنید، پس از به کار بردن آن، نیازی به شستشو نیز نخواهد بود.

شیر پاک کن

شیر پاک کن سینره ، همان‌طور که از اسم آن می‌توان حدس زد، بافتی به رنگ شیر داشته و حالت لوسیونی دارد. شما می‌توانید با استفاده از شیر پاک کن، پوست خود را از آرایش‌های سبک تا سنگین، آلودگی‌ها، ذرات ریز و درشت و … پاک کرده و در ضمن پوستی زیبا و جوان داشته باشید.

موضوع قابل توجه در خصوص شیر پاک کن که آن را در قیاس با سایر پاک‌کننده‌های پوست در رده جذابیت کمتری قرار می‌دهد، نیاز به شستشوی صورت پس از استفاده از این محصول پاک‌کننده است. در حالی که حین استفاده از محصولی چون میسلار واترها، شما نیازی به شستشوی پوست نخواهید داشت.

اغلب اوقات پیش از خواب، تنبلی از شستشوی صورت، می‌تواند مانع از پاکسازی کامل پوست و رفع آرایش و آلودگی‌های روزمره شود. استفاده از شیر پاک کن در این شرایط، دوباره همان نیاز به شستشو (حال به شکلی سبک‌تر) را به همراه خواهد داشت و این نکته‌ای است که باعث می‌شود اغلب تمایل کمتری به انتخاب این پاک‌کننده پوست وجود داشته باشد.

شیر پاک کن
بهتر است پس از استفاده از شیر پاک کن، پوست صورت خود را به کمک آب ولرم شستشو دهید.

پد پاک‌کننده آرایش

پدهای پاک‌کننده آرایش نیز در نوع خود کارایی مناسبی داشته و به ویژه برای زمانی که خارج از منزل بوده و نیاز به پاک کردن فوری آرایش بدون دسترسی به آب داشته باشید، می‌توانید از این پدها به خوبی استفاده کنید. مواد پاک‌کننده روی پد خاصیت نرم‌کننده و مرطوب‌کننده داشته و معمولا با انتخاب محصول مناسب، می‌توانید نتیجه قابل توجهی را روی پوست خود مشاهده کنید.

انواع محلول تک فاز و دو فاز پاک کننده آرایش

اگر چه گاهی اوقات برای خرید محلول پاک‌کننده آرایش، توجه چندانی به تک فاز یا دو فاز بودن آن‌ها نداریم، اما لازم است بدانید که حتما تفاوت قابل توجهی میان انواع محلول تک فاز و دو فاز پاک‌کننده آرایش صورت و چشم وجود دارد. برای آن دسته از افرادی که دارای پوست حساسی بوده و به ویژه پوست اطراف چشم آن‌ها خیلی زود دچار خشکی شده و آسیب می‌بیند، بهترین گزینه محلول‌های پاک‌کننده آرایش دو فاز است.

این محلول‌ها در ترکیب خود دارای روغن‌های محافظ پوست بوده و پس از استفاده از آن‌ها، آسیبی به پوست به لحاظ خشکی وارد نمی‌شود. اما به طور رایج در محلول‌های تک فاز پاک‌کننده آرایش، میزان بیشتری سورفاکتانت وجود دارد و اگر چه این محلول‌ها قدرت پاک کنندگی آرایش‌های سنگین و غلیظ را به خوبی دارند، اما کمی خشکی پوست نیز پس از استفاده از آن‌ها دیده می‌شود.

بهترین پاک کننده صورت برای پوست خشک

بهترین پاک‌کننده صورت برای پوست‌های خشک، آن دسته از محصولات پاک‌کننده‌هایی هستند که فاقد مواد صابونی بوده و در ترکیب آن‌ها نیز الکل وجود نداشته باشد. لازم به یادآوری است که الکل باعث خشکی پوست خواهد شد. همین‌طور نبود پارابن، اسانس و مانند آن‌ها نیز در ترکیب پاک‌کننده‌های مخصوص پوست خشک، حائز اهمیت است. در صورتی که پاک کننده آرایش دارای مرطوب‌کننده باشد، برای پوست‌های خشک، بهترین گزینه خواهد بود.

بهترین پاک کننده صورت برای پوست چرب

بهترین پاک‌کننده صورت برای پوست چرب می‌تواند دارای ترکیب الکلی بوده و به این شکل کمی از چربی اضافه پوست کم کند. در حقیقت زمانی که به دنبال خرید تونر پاک‌کننده صورت مخصوص پوست‌های چرب هستید، دامنه گسترده‌تری از محصولات را پیش روی خود خواهید داشت و آرایش پاک‌کننده‌های دارای اسانس یا ترکیبات خشک‌کننده پوست نیز قابل استفاده خواهند بود. پاک‌کننده پوست چرب سینره یکی از بهترین گزینه‌ها برای پاک کردن پوست‌های خشک است و به تنظیم چربی پوست کمک می‌کند.

پاک کننده پوست چرب
برای پاک کردن آرایش از پوست چرب، باید محلولی انتخاب کنید که به تنظیم چربی طبیعی پوست نیز کمک کند.

مقایسه بهترین مارک‌های پاک کننده صورت

بهترین مارک‌های پاک‌کننده صورت موجود در بازار فعلی را محلول پاک‌کننده اوریاژ، محلول پاک‌کننده آرایش لورال، پاک‌کننده آرایش بیودرما، پاک کننده آرایش سینره، پاک‌کننده آرایش این لی، پاک‌کننده آرایش چشم سی گل، میسلار واتر دافی، میسلار واتر بیودرما و … تشکیل می‌دهند.

پاک کننده آرایش چشم این لی

پاک‌کننده آرایش چشم این لی بدون پارابن بوده و دارای خاصیت مرطوب‌کنندگی است. این محصول پاک‌کننده آرایش، نیاز به آبکشی نداشته و شما می‌توانید به وسیله آن، حتی لوازم آرایشی ضدآب را نیز به راحتی پاک کنید.

پاک کننده آرایش چشم اینلی
پاک کننده آرایش چشم اینلی گزینه ای عالی برای پاک کردن آرایش چشم است.

لوسیون پاک کننده صورت سینره

لوسیون پاک‌کننده صورت سینره دارای خاصیت پاکسازی بسیار عالی بوده و ضمن پاک کردن آرایش، به خوبی آلودگی‌ها را نیز از منافذ پوستی می‌زداید. پس از استفاده از لوسیون پاک‌کننده صورت سینره، پوست شما شفافیت و شادابی خاصی به دست آورده و جلوه بیشتری پیدا خواهد کرد.

لوسیون پاک کننده صورت سینره
لوسیون پاک کننده صورت سینره برای پوست‌های معمولی تا چرب مناسب است.

اسپری پاک کننده صورت سینره

اسپری پاک‌کننده صورت سینره برای پاکسازی پوست و شفافیت آن عالی عمل می‌کند. کافی است که به مقدار مناسب از این محصول روی پوست خود اسپری کرده و چند لحظه بعد به کمک پد مناسب، آرایش یا آلودگی‌های پوست را پاک نمایید.

اسپری پاک کننده صورت سینره
استفاده از اسپری پاک کننده صورت سینره بسیار ساده و راحت است.

پاک کننده آرایش چشم سینره

پاک‌کننده آرایش چشم سینره برای انواع پوست خشک، چرب و معمولی کارایی داشته و پس از استفاده از آن، پوستی یکدست و با طراوت خواهید داشت. این پاک‌کننده آرایش از برند ایرانی سینره، با پوست ایرانی‌ها سازگاری بسیار خوبی داشته و فاقد هر گونه اسانس یا مواد حساسیت‌زا است. به علاوه تماس آن با چشم نیز هیچ گونه ناراحتی برای شما در پی نخواهد داشت. پس از به کار بردن پاک‌کننده آرایش چشم سینره، نیاز به شستشوی چشم‌های شما نیست و می‌توانید به راحتی پس از آن از کرم دور چشم استفاده کرده و از شادابی و زیبایی پوست خود لذت ببرید.

پاک کننده آرایش چشم سینره
از فواید پاک کننده آرایش چشم سینره بی بهره نمانید.

پاک کننده آرایش چشم سی گل

در میان پاک‌کننده‌های آرایش چشم ایرانی، محصول قابل توجه دیگر که کارایی بسیار عالی داشته و توانسته رضایت مشتریان را به دست بیاورد، پاک‌کننده آرایش چشم سی گل است. این تونیک پاک‌کننده و فاقد الکل، به راحتی آرایش چشم معمولی تا ضدآب را پاک کرده و پس از آن پوستی با طراوت و درخشان خواهید داشت. لازم به یادآوری است که با به کار بردن این محلول پاک‌کننده آرایش چشم از برند ایرانی سی گل، نیازی به شستشو و آبکشی نخواهد بود. همین طور عصاره گل رز و عسل در این محلول، موجب جوانسازی پوست شده و برای پوست‌های خشک و آسیب‌پذیر نیز مناسب خواهد بود.

پاک کننده آرایش چشم سی گل
پاک کننده آرایش چشم سی گل بدون حساسیت بوده و هیچ گونه آلرژی و آزردگی برای پوست شما به همراه نخواهد داشت.

معرفی چند پاک کننده آرایش خارجی

در میان محصولات پاک‌کننده آرایش خارجی نیز محصولاتی چون پاک‌کننده آرایش چشم ایوروشه، محلول پاک‌کننده آرایش لورال، محلول پاک‌کننده اوریاژ و نیز پاک کننده آرایش بیودرما را مناسب خواهید یافت. اگر چه باید انتظار رده قیمتی تا حدودی بالاتر برای خرید این محصولات پاک‌کننده آرایش خارجی داشته باشید.

پاک کننده آرایش چشم ایوروشه

پاک‌کننده آرایش چشم ایوروشه یک محلول دوفاز بوده و ضمن پاکسازی عالی آرایش‌های سنگین چشمی، خاصیت نرم‌کنندگی پوست دارد. این محلول نیازی به شستشوی با آب ندارد و می‌توانید از آن با اطمینان خاطر استفاده کنید.

محلول پاک‌ کننده آرایش لورال

محلول پاک‎‌کننده آرایش لورال از بهترین محصولات پاکسازی پوست خارجی بوده و برای تمام گروه‌های پوستی از نرمال گرفته تا خشک و چرب و مختلط کارایی دارد. این محلول عاری از پارابن یا الکل است و هیچ گونه ترکیب صابونی ندارد. همین طور در فرمولاسیون آن از هیچ رایحه‌ای استفاده نشده و می‌تواند برای پوست‌های حساس و آلرژیک گزینه‌ای مناسب به حساب بیاید.

محلول پاک‌ کننده اوریاژ

محلول پاک‌کننده اوریاژ دارای ویتامین E بوده و می‌تواند ضمن پاک کردن آرایش صورت، به خوبی کیفیت پوست را نیز ارتقا بخشد. همین طور این محلول به تنظیم چربی طبیعی پوست کمک کرده و برای انواع پوست مناسب است.

پاک ‌کننده آرایش بیودرما

پاک‌کننده آرایش بیودرما برای پوست صورت و همین‌طور آرایش چشم مناسب است. این محلول کاملا ضدحساسیت بوده و هیچ‌گونه خشکی یا آلرژی روی پوست شما برجای نخواهد گذاشت. همین‌طور پاک‌کننده آرایش بیودرما، علاوه بر رفع آرایش و شفاف‌سازی پوست، به طراوت و شادابی آن نیز کمک می‌کند.

محلول پاک کننده آرایش لورال
محلول پاک کننده آرایش لورال برای پاکسازی آرایش معمولی تا ضدآب کاملا حرفه‌ای عمل می‌کند.

نکات کلیدی پس از استفاده از پاک کننده آرایش

اگر از پاک‌کننده‌های بدون الکل استفاده می‌کنید، نیازی به شستشو پس از به کار بردن آن‌ها نخواهد بود. اما خوب است که از بالم لب برای لب‌ها، کرم دور چشم برای پوست اطراف چشم‌ها و کرم‌های آبرسان و مرطوب‌کننده برای پوست صورت و گردن استفاده کنید.

آیا بعد از پاک کردن آرایش از روی چشم باید چشم را شست؟

در صورتی که پاک‌کننده آرایش چشمی شما بر پایه آب بوده و فاقد رایحه یا الکل باشد، نیازی به شستشو نخواهد بود؛ اما اگر از پاک‌کننده‌های دارای الکل استفاده کرده باشید، بهتر است پس از آن چشم‌های خود را به کمک آب ولرم شستشو دهید.

پاک کننده آرایش صورت
در صورتی که پاک کننده آرایش صورت انتخابی شما دارای الکل باشد، بهتر است پس از استفاده آن، صورت و چشم‌‌های خود را با آب شستشو دهید.

بهترین پاک کننده آرایش طبیعی چیست؟

اگر تصمیم به پاک کردن آرایش صورت خود به کمک پاک‌کننده‌های طبیعی دارید، می‌توانید از ترکیبات زیر استفاده کرده و به راحتی آرایش سبک تا غلیظ صورت خود را تمیز نمایید.

روغن بچه پاک‌کننده طبیعی صورت

روغن بچه یکی از بهترین پاک‌کننده‌های طبیعی صورت است که ضمن پاک کردن آرایش، به پاکسازی کامل منافذ پوستی و رطوبت‌رسانی به پوست کمک می‌کند. به این صورت پوست شما پس از پاکسازی، درخشان و شفاف شده و قوام خود را حفظ می‌کند.

ترکیب جوش شیرین و عسل

ترکیب جوش شیرین و عسل یکی از بهترین ترکیبات برای پاکسازی صورت است که باعث می‌شود بتوانید ضمن پاک کردن آرایش به لیفتینگ پوست و کشیدگی آن نیز کمک کنید. توصیه می‌کنیم از این ترکیب به مقدار کم آماده کرده و در محلی خشک و خنک نگهداری نمایید. نگه داشتن بیش از یک هفته ترکیب جوش شیرین و عسل، چندان مناسب نخواهد بود.

روغن نارگیل پاک‌ کننده صورت

روغن نارگیل نیز مانند روغن بچه یکی از پاک‌کننده‌ها آرایش پوست عالی محسوب می‌شود و کمک می‌کند تا تمام آرایش غلیظ پوستی خود را پاک کرده و در ضمن از آسیب‌های پوستی ناشی از استفاده زیاد از لوازم آرایش جلوگیری کنید. برای استفاده از روغن نارگیل کافی است که به مقدار مناسبی از آن را روی یک پد یا پنبه تمیز ریخته و به آرامی روی پوست خود ماساژ داده و آرایش و آلودگی‌ها را پاک کنید.

سوالات رایج

آیا استفاده از دستمال مرطوب کودک جای پد آرایش مورد تایید است؟

در نظر داشته باشید که دستمال مرطوب کودک می‌تواند به پاک کردن آلودگی‌های عادی روزمره از روی پوست کمک کند، اما هرگز گزینه مطلوبی برای پاک کردن آرایش به شمار نمی‌آید. تنها در صورتی که در موقعیتی قرار داشتید که امکان استفاده از گزینه دیگری به جز دستمال مرطوب کودک وجود نداشت، استفاده از آن توصیه می‌شود.

آیا استفاده از آب و صابون برای پاک کردن آرایش کافی است؟

استفاده از آب و صابون برای پاک کردن کامل آرایش‌های سنگین و غلیظ از روی پوست کافی نیست و حتما باید از پاک‌کننده‌های مناسب برای پاکسازی منافذ پوست استفاده شود. البته شما می‌توانید با استفاده از آب و صابون، آرایش خود را شستشو داده و به ظاهر آن را پاک کنید. اما استفاده از این روش در طولانی مدت و روزمره توصیه نمی‌شود.

مبنع dermveda
ممکنه دوست داشته باشی
برامون نظرتو بنویس

آدرس ایمیلت پیش ما جاش محفوظه