انتخاب سایه چشم مناسب برای رنگ پوست و رنگ چشم

به این نوشته امتیاز دهید

برای انتخاب سایه چشم مناسب برای رنگ پوست و رنگ چشم و همچنین خرید بهترین محصولی که بتواند زیبایی چشم‌های شما را تکمیل سازد؛ باید به نکات مهمی همچون رنگ و تناژ پوستی خود، رنگ چشم‌ها، سبک آرایشی، نوع سایه و … توجه کنید. شاید قیمت سایه چشم، آخرین چیزی باشد که در میان این فاکتورها به آن می‌پردازید و برای به دست آوردن بهترین آرایش چشمی، نوع سایه و برند سازنده و مرغوبیت آن از درجه اهمیت بالاتری برخوردار هستند.

بسته به این که به دنبال مدل سایه چشم عربی باشید یا یک مدل آرایش چشم ساده را ترجیح بدهید، حتما انتخاب سایه چشم مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. برای شناخت انواع سایه چشم و سازگاری آن‌ها با تیپ‌های مختلف چهره، در ادامه با این مطلب داروپلاس همراه باشید.

ویژگی سایه چشم خوب و ایده‌آل

برای انتخاب سایه چشم ایده‌آل که برای چشم‌های شما زیبایی کامل را به همراه داشته باشد، باید دقت زیادی به خرج دهید. روش سایه زدن چشم و استفاده از پرایمر سایه در کنار انتخاب سایه چشم اکلیلی، سایه چشم شاین، سایه چشم متالیک و مات و … همگی در نتیجه آرایش چشمی شما تاثیرگذار خواهند بود.

برای انتخاب سایه چشم باید به رنگ پوست و رنگ چشم‌ها و به طور کلی تم آرایشی خود توجه داشته باشید. تنها در این صورت میکاپ کامل و زیبایی خواهید داشت و می‌توانید زیبایی چشم‌ها و چهره خود را چند برابر کنید و یکی از ترندهای آرایشی را برای خود بسازید.

شناخت انواع سایه چشم

انواع سایه چشم شامل سایه چشم پودری، سایه چشم مایع، سایه چشم کرمی، سایه چشم مدادی، سایه چشم مات، سایه چشم نیمه مات، سایه چشم یخی و … است که هر یک با داشتن اشتراک اصلی در سبک آرایشی، ویژگی‌های خاص به خود را نیز دارا هستند. در ادامه به معرفی انواع سایه چشم می‌یردازیم.

سایه چشم پودری

سایه چشم‌های پودری از قدیمی‌ترین و سنتی‌ترین نوع سایه‌ها هستند و استفاده از آن‌ها کار چندان سختی نیست. حین خرید سایه چشم پودری می‌توانید بسته به سلیقه و کاربرد، سایه چشم با دانه‌های درشت‌تر یا سایه چشم با بافت نرم و دانه‌های ریز را انتخاب کنید.

در میان سایه چشم‌های پودری، سایه چشم به رنگ‌های مختلف عرضه شده و شما با تنوع بالایی از رنگ‌های ساده تا اکلیلی روبرو خواهید بود.

انتخاب سایه چشم پودری
سایه چشم پودری از بهترین انواع سایه بوده و کاربرد آن بسیار راحت است.

سایه چشم مایع

سایه چشم مایع کار آرایش چشم را برای شما کمی مشکل می‌سازد. برای استفاده از سایه چشم مایع، باید زیرسازی مناسبی انجام داده و حتما پرایمر سایه را به کار برده باشید. به علاوه تبحر در طرز سایه زدن چشم به وسیله سایه چشم مایع، از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود.

سایه چشم کرمی

سایه چشم کرمی نیز نیازمند زیرسازی مناسبی بوده و در صورتی که از پرایمر سایه پیش از آن در میکاپ خود استفاده نکرده باشید، پس از گذشت ساعاتی، سایه چشم کرمی روی پلک جابه‌جا شده و ظاهری ناخوشایند ایجاد می‌کند.

سایه چشم مدادی

سایه چشم مدادی معمولا رنگی متالیک تا نیمه متالیک دارد و استفاده از آن نیز بسیار ساده به نظر می‌رسد. اگر کمی دقت و ظرافت به خرج دهید، به راحتی می‌توانید از این نوع سایه چشم، برای ایجاد یک آرایش چشمی ساده تا غلیظ و مناسب میهمانی، استفاده کرده و نگرانی بابت شکل استفاده از آن نداشته باشید.

انتخاب سایه چشم مدادی
سایه چشم مدادی برای آرایش مبتدی‌ها بسیار کاربردی است و به راحتی می‌توانید به وسیله آن مدل سایه چشمی خود را خلق کنید.

سایه چشم مات

سایه چشم‌های مات برای آموزش سایه چشم برای مبتدی‌ها گزینه‌هایی عالی به شمار می‌آیند و معمولا به راحتی می‌توان به وسیله آن‌ها آرایش چشمی را پیاده‌سازی کرد.

سایه چشم نیمه مات

در یک پالت سایه می‌توانید از انواع سایه چشم مات یا سایه چشم نیمه مات استفاده کرده و یک ترکیب آرایش چشمی ایده‌آل به وجود بیاورید. اهمیت زیادی دارد که سایه چشم نیمه مات را در یک آرایش متناسب با آن به کار برده و احتمالا موفق به ایجاد یک آرایش چشم ساده و شیک خواهید شد.

سایه چشم یخی

سایه چشم یخی برای سبک آرایش خاص کارایی دارد و معمولا باید نحوه سایه زدن چشم با آن کاملا حرفه‌ای باشد. برای ایجاد سایه چشم یخی با کریستال‌های براق آن، باید از سایه چشم اکلیلی استفاده شده و حتما قبل از سایه زدن، به خوبی زیرسازی انجام گرفته و پرایمر سایه استفاده شود.

سایه چشم یخی
سایه چشم یخی و کریستالی برای آرایش چشم عروس یا به هر شکلی آرایش چشم غلیظ مناسب است.

معرفی بهترین مارک سایه چشم موجود

اگر تصمیم به انتخاب سایه چشم یا خرید یک پالت سایه چشم دارید، لازم است که حتما نسبت به برند سازنده دقت داشته باشید. از آن جایی که سایه‌های چشمی در ارتباط مستقیم با چشم قرار دارند، موضوع کیفیت و مرغوبیت آن‌ها به لحاظ حفظ سلامت چشم‌ها در درجه اهمیت بالاتری قرار می‌گیرد.

از بهترین برندهای سایه چشمی می‌توان به سایه چشم هدی بیوتی، سایه چشم VOV، سایه چشم این لی، شون، مای و … اشاره کرد.

سایه چشم این لی

سایه چشم این لی کاملا سازگار با پوست حساس پشت چشم طراحی شده است و شما نگرانی از بابت ایجاد چین و چروک‌های پوستی ریز پس از استفاده آن نخواهید داشت. این سایه چشم دارای ماندگاری قابل توجهی بوده و پوشش کاملا یکدست با بافت مخملی خود در سطح پلک‌ها ایجاد می‌کند.

سایه چشم این لی
تصویر سایه های چشم این لی

سایه چشم شون

شما می‌توانید سایه چشم شون را در مدل مات یا براق انتخاب کنید. به هر ترتیب این سایه چشمی بافتی بسیار ریز و نرم داشته و پوشش کاملا پایدار و یکدستی روی پلک شما برجای خواهد گذاشت. به علاوه شما می‌توانید به راحتی با استفاده از سایه چشمی شون، طراحی آرایش چشمی داشته باشید و این سایه روی پرایمر، به شکلی کاملا حرفه‌ای جای می‌گیرد.

سایه چشم شون
تصویری از سایه چشم شون

سایه چشم مای

سایه چشم مای، بافتی سبک و نازک دارد و باعث می‌شود که آرایشی ساده و دخترانه داشته باشید. به علاوه تنوع رنگی سایه چشم مای در کنار قیمت به مراتب ارزان‌تر آن در مقایسه با سایر برندها، قابل توجه به نظر می‌رسد.

سایه چشم مای
تصویری از سایه چشم مای

طرز استفاده از سایه چشم در آرایش صورت

برای استفاده صحیح از سایه چشم در آرایش صورت، باید ابتدا انتخاب بهترین سایه چشم را به درستی انجام دهید. این که سایه چشمی شما چرب یا خشک باشد در نتیجه آرایش تاثیرگذاری مستقیم خواهد داشت. همین طور رنگ سایه باید متناسب با رنگ پوست، رنگ چشم‌ها و به طور کلی سبک آرایش و تناژ آن باشد.

برای استفاده صحیح از سایه چشم، رنگ‌های تیره‌تر را در گوشه‌های خارجی پلک‌ها زده و در گوشه‌های داخلی‌تر، از تناژ رنگ روشن‌تر استفاده کنید و از ترندهای آرایش چشم و ابرو مطلع شوید.

انتخاب سایه چشم
برای داشتن بهترین انتخاب سایه چشم، باید ابتدا رنگ پوست، تناژ آرایشی و سبک و استایل خود را به خوبی شناسایی کرده باشید.

راهنمای انتخاب بهترین سایه چشم

به طور قطع و از پیش تعیین شده نمی‌توان یک نوع سایه را به عنوان بهترین سایه چشم معرفی کرد. انتخاب سایه چشم بستگی به سبک آرایش شما دارد و این که می‌خواهید سایه چشم کرمی، چرب، خشک، پودری، اکلیلی، مات، نیمه مات و … را استفاده کنید.

هر یک از این مدل سایه‌ها زیبایی خاص خود را داشته و با یک سبک آرایش در تناسب قرار می‌گیرند. به طور مثال اگر به دنبال یک آرایش ساده و ملایم هستید، هرگز نباید به سراغ انتخاب سایه چشم براق یا اکلیلی بروید. در این حالت یک سایه مات کدر رنگ برای شما کفایت خواهد کرد. از طرفی دیگر سایه چشم عروس می‌تواند کاملا اکلیلی بوده و براق انتخاب شود.

اهمیت تشخیص تناژ رنگ پوست

تناژ رنگ پوست موضوع مهم بعدی در انتخاب سایه چشم است. شما باید ابتدا تناژ رنگ پوست خود را به درستی تشخیص داده، سپس برای انتخاب رنگ سایه اقدام کنید.

سایه چشم مناسب پوست گندمی

سایه چشم مناسب پوست گندمی می‌تواند در میان رنگ‌های سبز، آبی، بنفش و ارغوانی جای داشته باشد. این که کدام یک از این رنگ‌ها را انتخاب کنید، به باقی سبک آرایشی شما و رنگ موها بستگی خواهد داشت.

سایه چشم مناسب پوست مایل به زرد

پوست‌هایی که کمی مایل به زرد هستند، بهترین کاندیدها برای انتخاب سایه چشم آبی، صورتی یا ارغوانی روشن به حساب می‌آیند.

سایه چشم مناسب پوست سفید و روشن

برای پوست‌های سفید و روشن، بهتر است از سایه‌هایی که کمی حالت مات و تیره‌تر دارند، استفاده کرده و هرگز سایه‌ای روشن‌تر از رنگ پوست خود به کار نبرید.

بهترین سایه چشم برای پوست تیره

برای پوست‌های تیره می‌توانید به راحتی به سراغ انتخاب سایه چشم براق و اکلیلی بروید. همین طور رنگ‌های تیره سایه چون طوسی، مشکی، قهوه‌ای یا سبز و آبی نیز مناسب خواهند بود.

انتخاب سایه چشم مناسب رنگ چشم

برای چشم‌های قهوه‌ای، انتخاب رنگ سایه باید چیزی میان رنگ سبز، خاکستری، ارغوانی یا آبی باشد. اگر چشم‌هایی سبز دارید، سایه‌های چشمی قهوه‌ای و بنفش روشن عالی به نظر خواهند رسید. همین طور رنگ نارنجی، بهترین رنگ سایه برای چشم‌های آبی محسوب می‌شود.

افراد با چشم‌های سیاه یا تیره نیز انتخاب سایه چشم قهوه‌ای، مشکی یا آبی تیره را عالی خواهند یافت.

سوالات رایج

بهترین سایه چشم برای مبتدی‌ها چیست؟

بهترین سایه چشم برای مبتدی‌ها را باید سایه چشم مدادی یا پودری بدانیم.

بهترین سایه چشم برای سایه زدن چشم کدام است؟

بهترین سایه چشم برای سایه زدن می‌تواند سایه مدادی باشد که به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و سرعت آرایش کردن نیز با آن بالا خواهد بود. اما با این همه با توجه به سبک آرایش و نتیجه‌ای که به دنبال آن هستید، هر یک از انواع سایه چشمی، می‌تواند برای شما بهترین گزینه باشد.

چه زمانی باید از سایه چشم در آرایش صورت استفاده کنیم؟

استفاده از سایه چشم بسته به انتخاب رنگ آن در آرایش‌های ملایم تا غلیظ کاربرد دارد. اگر به دنبال یک آرایش ساده و معمولی هستید، باید به سراغ انتخاب سایه چشم مات و کمرنگ بروید.

آیا استفاده از سایه چشم مایع برای پوست چرب مناسب است؟

در حالت معمولی استفاده از سایه چشم مایع برای پوست چرب به هیچ وجه مناسب نیست و تنها در صورتی که زیرسازی کامل انجام داده و از پرایمر خشک استفاده کرده باشید، امکان به کار بردن سایه چشم مایع وجود خواهد داشت. به علاوه بهتر است که پس از آن حتما فیکساتور خشک استفاده کنید.

برای ماندگاری بیشتر سایه چشم چه باید کرد؟

برای ماندگاری بیشتر سایه چشم از پرایمر سایه استفاده کرده و پس از پایان آرایش، فیکساتور به کار ببرید.

مبنع urbancompany wikihow
ممکنه دوست داشته باشی
برامون نظرتو بنویس

آدرس ایمیلت پیش ما جاش محفوظه