انتخاب اسکراپ صورت مناسب چطور باید انجام شود؟

به این نوشته امتیاز دهید

اسکراپ صورت روشی عالی برای از بین بردن پوست‌های مرده است و با انجام صحیح آن، می‌توان به زیبایی و سلامت پوست کمک زیادی کرد. به ویژه اگر با انتخاب اسکراپ صورت مناسب، به لایه‌برداری پوست خود کمک کنید، کمترین آسیب را در این فرآیند تجربه نخواهید کرد. همین طور کرم‌های لایه‌بردار بر پایه مواد ارگانیک و طبیعی، می‌توانند انتخابی عالی برای اسکراب صورت خانگی باشند. با این مقاله داروپلاس همراه باشید تا مواردی را جهت انتخاب اسکراپ مناسب برای صورت به شما معرفی کنیم.

اسکراپ صورت چیست؟

حتما شما نیز پس از مدتی پوست خود را کدر و کهنه شده دیده‌اید، در این صورت لازم است از بهترین روش برای از بین بردن لایه کهنه پوست و مراقبت از پوست صورت استفاده کنید. اسکراب صورت دقیقا همان چیزی است که کمک می‌کند تا لایه‌های مرده و کهنه پوست جدا شده و به راحتی از صورت برداشته شوند. پس از انجام اسکراب صورت، لایه زیرین شفاف و یکدست نمایان می‌شود و زیبایی خالص و تازه متولد شده‌ای را در آینه مشاهده خواهید کرد.

اگر چه اکثر افراد به اسکراب صورت می‌پردازند، اما شما می‌توانید فرآیند اسکراب را برای زانوها، آرنج، کمر، ساق دست، ساق پا و … نیز به کار ببرید. به هر ترتیب، لایه‌برداری ملایم پوست، می‌تواند شادابی لازم را بازگردانده و جوانی را بازسازی کند. اسکراب صورت ترکیبی از دانه‌های ریز گیاهی و طبیعی یا ترکیبات شیمیایی است که باید آن را با حرکات دایره‌ای و رفت و برگشتی روی پوست حرکت داده و به از بین بردن لایه‌های مرده پوست کمک کرد.

اسکراپ صورت چیست
با استفاده از اسکراپ پوست می توان به راحتی لایه مرده و کهنه پوست را حذف کرده و لایه زیرین جوان، تازه و شاداب را نمایان ساخت.

مزایای استفاده از اسکراپ صورت

مزایای استفاده از اسکراپ صورت را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • تازه شدن پوست
  • بازگشت طراوات و شادابی
  • حذف لایه‌های مرده پوست
  • شفاف شدن پوست
  • نرمی و لطافت پوست
  • لیفت و کاهش افتادگی پوست

لازم به ذکر است که کیفیت اسکراب می‌تواند در رسیدن به این مزایا کمک زیادی کرده و در نتیجه کار بسیار موثر باشد. برای به دست آوردن حداکثر فواید اسکراب صورت، باید در انتخاب بهترین اسکراب، دقت و توجه کافی داشته باشید.

بهترین اسکراب طبیعی صورت

اگر به دنبال بهترین اسکراب طبیعی صورت هستید، می‌توانید به راحتی در منزل از ترکیب نمک و لیمو یا شکر و لیمو استفاده کنید. دانه‌های نمک یا شکر برای لایه‌برداری پوست عالی عمل می‌کنند. به این منظور کافی است که پوست خود را به کمک آب ولرم مرطوب ساخته و از ترکیب به میزان دو به یک نمک و آب لیمو ترش یا شکر و آب لیمو ترش، روی پوست خود زده و به خوبی ماساژ دهید.

این ماساژ پوستی با دانه‌های نمک یا شکر را برای چند دقیقه ادامه داده و سپس صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید و به خوبی دانه‌ها را از روی آن پاک کنید. سپس می‌توانید از کرم آبرسان روی پوست صورت استفاده کنید.

از طرفی بهترین اسکراب طبیعی صورت را در میان محصولات برندهایی که از ترکیبات گیاهی و طبیعی استفاده می‌کنند، خواهید یافت. اسکراب صورت شون و اسکراب صورت سینره از بهترین انواع اسکراب‌های طبیعی موجود هستند که ضمن لایه‌برداری ملایم پوست، به نشاط و زیبایی آن کمک می‌کنند. پس از استفاده از اسکراب‌، پوست شما هیچ آسیبی را تجربه نکرده و لایه‌برداری به شکل ملایم و کارآمد انجام خواهد گرفت.

بهترین اسکراپ صورت
اگر می‌خواهید بهترین نتیجه از اسکراب پوست صورت خود را داشته باشید، باید در انتخاب محصول اسکراب دقت کرده و ترجیحا از محصولات طبیعی استفاده کنید.

اسکراپ صورت شون

اسکراب صورت شون حاوی ویتامین E است و برای جدا کردن سلول‌های مرده پوست و لایه‌برداری خانگی، عالی عمل می‌کند. اسکراب صورت برند شون، با پوست ایرانیان سازگاری خوبی دارد و بر اثر استفاده چندین باره از آن، هیچ گونه مشکل پوستی را تجربه نخواهید کرد.

اسکراپ صورت سینره

اسکراب صورت سینره نیز کیفیت مطلوبی داشته و برای آن دسته از پوست‌هایی که دچار کهنگی قابل توجهی شده و نشاط و طراوت اولیه خود را از دست داده‌اند، گزینه‌ای مناسب به حساب می‌آید. به کمک اسکراب صورت سینره می‌توان علاوه بر لایه‌برداری، به رفع جوش‌های سرسیاه نیز کمک کرد.

این اسکراب، ترکیبی از مواد مفید برای پوست و اسیدهای میوه است که به جوانسازی پوست منتهی می‌شوند. اگر می‌خواهید ضمن لایه‌برداری پوست، منافذ پوستی شما جمع شده و از شر جوش‌های سرسیاه نیز خلاص شوید، اسکراب صورت سینره می‌تواند محصولی ایده‌آل برایتان باشد.

پوست درخشان با کرم لایه‌بردار سینره

کرم آلفا هیدروکسی اسید سینره، علاوه بر خاصیت لایه‌برداری، ترکیب مناسبی برای درخشان شدن و شفافیت پوست دارد. این چیزی است که می‌تواند ضمن از بین بردن لایه پوست مرده، جوانی و نشاط آن را به سرعت بازگردانده و پوستی یکدست و کشیده و در عین حال درخشان بر جای بگذارد. همچنین به کلاژن سازی پوست کمک خواهد کرد.

کرم لایه بردار سینره
این کرم از تجمع سلول های فرسوده در منافذ پوست جلوگیری می کند و مانع از ایجاد جوش های سرسیاه و سرسفید می شود.

نحوه استفاده از اسکراپ صورت

نحوه استفاده از اسکراب صورت به شکل زیر است. با دنبال کردن این دستور، بهترین نتیجه را بدون هیچ آسیبی به پوست خود دریافت کرده.

گام اول: پوست صورت خود را با آب ولرم شستشو داده و مرطوب سازید.

گام دوم: اکنون به اندازه کافی از محلول اسکراب روی پوست خود بزنید.

گام سوم: حال با حرکات دایره‌ای از کوچک به بزرگ و برعکس، پوست خود را ماساژ دهید. این حرکت‌های انگشتان در ناحیه پیشانی می‎تواند به صورت اریب و به سمت موها باشد.

گام چهارم: اکنون پوست خود را به خوبی با آب ولرم شستشو دهید.

گام پنجم: از یک کرم آبرسان استفاده کنید.

در این ویدئو نحوه صحیح اسکراپ صورت با استفاده از اسکراپ آماده برای جوانسازی پوست صورت نشان داده شده است.

چند بار باید از اسکراب صورت استفاده کرد؟

در صورتی که از اسکراب‌های طبیعی یا خانگی استفاده می‌کنید و خاصیت لایه‌برداری آن‌ها، آن قدرها قوی نیست؛ می‌توانید دو یا سه بار در هفته اسکراب صورت را انجام دهید. اما توجه داشته باشید که لایه‌برداری حرفه‌ای، نمی‌تواند با چنین فاصله‌ای انجام پذیرد. با این همه لازم است که هر شخص، با توجه به وضعیت پوست خود، نسبت به دفعات تکرار اسکراب و لایه‌برداری، تصمیم‌گیری کرده یا در این خصوص از مشاور و متخصص پوست کمک بگیرد.

عوارض احتمالی اسکراپ صورت

عوارض اسکراپ صورت بیشتر متوجه آن دسته از افرادی است که دارای پوست خشک یا پوست حساس و تحریک‌پذیر هستند. اسکراب قوی یا تکرار زود هنگام لایه‌برداری صورت، باعث خشکی پوست و یا جراحات پوستی می‌شود. همچنین آن دسته از افرادی که دارای پوست حساس و تحریک‌پذیر هستند، در ریسک عکس العمل‌های منفی پوستی در مقابل اسکراب هستند. از این جهت توصیه می‌شود که این افراد، ابتدا اسکراب مورد استفاده را روی بازو تست کنند، سپس روی پوست صورت استفاده کنند.

طرز تهیه اسکراپ صورت خانگی

با تهیه اسکراب صورت خانگی در هزینه‌های خرید اسکراب‌های کارخانه‌ای، صرفه جویی به عمل آورده‌اید و البته می‌توانید بهترین لایه بردارها را با مواد طبیعی آماده کنید. در زیر به چند نمونه از انواع اسکراپ صورت خانگی اشاره خواهیم کرد:

اسکراب قهوه، نعناع و نمک دریایی

این اسکراب ضمن لایه‌برداری پوست، باعث جوانسازی نیز می‌شود. کافی است که به مقدار مناسب دانه قهوه را با نمک دریایی و کمی اسانس روغن نعناع مخلوط سازید. نسبت 1 به 1 به 4/1 برای این مواد مناسب خواهد بود. سپس از این مخلوط به پوستمالیده و برای مدت  3 تا 4 دقیقه ماساژ دهید. بعد از آبکشی، پوست خود را چندین بار جوانتر خواهید یافت.

اسکراب قهوه، نعناع و نمک دریایی
ترکیب قهوه، نعناع و نمک دریایی، ضمن آن که لایه‌برداری مناسب و قابل قبولی روی پوست صورت انجام خواهد داد، موجب رفع جوش‌های سرسیاه و تیرگی پوست نیز خواهد شد.

اسکراب بلغور جو و روغن زیتون

این اسکراب نیز به راحتی تهیه می‌شود. کافی است که به نسبت 3 به 2، بلغور جو را با روغن زیتون مخلوط کرده و در صورت تمایل روغن یا اسانس خوشبوی گیاهی نیز بیفزایید. سپس از این اسکراب روی پوست مرطوب خود زده و برای چند دقیقه ماساژ دهید. اسکراب بلغور جو و روغن زیتون به از بین بردن سلول‌های مرده پوست کمک کرده و باعث لطافت بیشتر و نرمی پوست خواهد شد.

اسکراب گوجه فرنگی و شکر

یک عدد گوجه فرنگی بزرگ یا دو عدد گوجه فرنگی متوسط را رنده کرده و بدون آن که دانه‌های آن را جدا کنید با یک قاشق سوپ‌خوری شکر مخلوط سازید. می‌توانید چند قطره روغن زیتون نیز به این ترکیب اضافه کنید. حال از این مواد روی صورت مرطوب مالیده و به کمک حرکات دورانی، ماساژ دهید. نتیجه کار عالی خواهد بود. گوجه فرنگی و شکر به روشنی و درخشش پوست شما کمک خواهند کرد.

تذکر: اسکراب پوستی گوجه فرنگی و شکر، برای آن دسته از افرادی که پوست حساس و تحریک‌پذیر دارند، مناسب نخواهد بود.

اسکراب وانیل و شکر

شکر یکی از بهترین ترکیبات اسکراب‌های پوستی محسوب شده و در ترکیب با وانیل، موجب لطافت و درخشانی پوست خواهد شد. اسکراب وانیل و شکر برای آن دسته از افرادی که به دنبال روشن کردن پوست خود هستند، گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود. کافی است که قطره وانیل و شکر را به نسبت 2 به 1 با هم مخلوط کرده و در صورت تمایل کمی روغن نارگیل یا عصاره گیاهی نیز اضافه کنید.

اسکراب خانگی وانیل و شکر
وانیل خاصیت روشن‌کنندگی پوست را داشته و اسکراب آن با شکر، زیبایی و جوانسازی قابل توجهی همراه خواهد داشت.

سوالات رایج

آیا می‌توانید روزانه از اسکراب صورت استفاده کنید؟

در نظر داشته باشید که استفاده روزانه از اسکراپ صورت و به طور کلی پوست، باعث نازک شدن پوست و تحریک‌پذیری بیش از حد آن خواهد شد. از این روی حداکثر 2 یا 3 بار در هفته لایه‌برداری ملایم به کمک اسکراب‌های خانگی کفایت خواهد کرد.

چه زمانی برای لایه‌برداری مناسب است؟

اگر چه قانون خاصی در این خصوص وجود ندارد، اما بهتر است لایه‌برداری را شب و پیش از خواب انجام دهید. به این شکل آلودگی‌هایی که در طول روز روی پوست صورت تجمع کرده‌اند نیز پاکسازی پوست شده و در ضمن پوست فرصت کافی برای استراحت در طول شب را خواهد داشت.

ممکنه دوست داشته باشی
برامون نظرتو بنویس

آدرس ایمیلت پیش ما جاش محفوظه