موثرترین روش های تقویت میل جنسی آقایان

5/5 - (1 امتیاز)

به نظر می‌رسد که میل جنسی فاکتور بسیار مهمی در تحکیم روابط زناشویی بوده و در افزایش کیفیت زندگی زوجین اثرگذاری مثبتی داشته باشد. از این روی با شناخت علت کم شدن میل جنسی آقایان و علائم کاهش میل جنسی مردان، می‌توان از راهکارهای درمانی برای افزایش میل جنسی مردان و حتی پیشگیرانه برای این موضوع استفاده کرد و تبعات آن را به حداقل رساند.

خوشبختانه راهکارهای درمان کاهش میل جنسی مردان شامل داروهای خوراکی و مراجعه به زوج درمانگر و … وجود دارد. با دنبال کردن این راهکارها و استفاده موثر از آن‌ها، می‌توان چنین مشکلی را در کوتاه مدت برطرف کرده و به زندگی سالم و بانشاط بازگشت. با افزایش میل جنسی آقایان و رفع سردمزاجی، زندگی زناشویی شور و شوق دوباره پیدا کرده و بسیاری از مشکلات آن برطرف خواهند شد. برای اطلاع درباره راهکارهای موثر با این مطلب داروخانه آنلاین داروپلاس همراه باشید.

علت کم شدن میل جنسی آقایان

علت کم شدن میل جنسی آقایان یا به طور کلی نداشتن میل جنسی را می‌توان به عواملی چون افسردگی‌های خفیف تا مزمن، استرس‌های مداوم و اضطراب، مصرف مواد مخدر، مصرف الکل، اختلالات هورمونی و استفاده بعضی از داروها چون داروهای کنترل دیابت، مسکن‌های اپیوئیدی، آنتی‌آندورژن‌ها و … مرتبط دانست. گاهی اوقات تمام این دلایل و گاهی تنها یکی از آن‌ها موجب کاهش میل جنسی آقایان می‌شود.

عدم میل جنسی در مردان مشکلات زیادی را در زندگی زناشویی و حتی زندگی خصوصی آقایان رقم خواهد زد. علت کم شدن میل جنسی می‌تواند به عوامل متعددی وابسته باشد، گاهی اوقات حتی سرماخوردگی و کاهش میل جنسی در ارتباط با هم قرار می‌گیرند.

افزایش میل جنسی مردان
کاهش میل جنسی و بی‌رغبتی از جانب آقایان، موجب سرد شدن روابط میان زوجین شده و زمینه‌های دوری عاطفی و در موارد شدیدتر طلاق عاطفی را رقم خواهد زد.

علائم کاهش میل جنسی مردان

اصلی‌ترین علامت کاهش میل جنسی مردان عدم علاقه به شروع رابطه است که در مدت زمانی نه چندان طولانی خود را نشان خواهد داد. همچنین در صورتی نیز که اراده و تمایلی برای شروع رابطه از سوی مرد وجود داشته باشد، عدم توانایی در نعوظ و یا به هر شکلی اختلال مشخص خواهد بود.

این موضوع خیلی زود بر روحیه مردان تاثیر منفی گذاشته و خود موجب افسردگی و از دست دادن نشاط رابطه زوجین خواهد شد. از این روی تشخیص به موقع کاهش میل جنسی آقایان و اقدامات درمانی برای آن، اهمیت بسیار زیادی دارد. شما می‌توانید با استفاده از داروی ضد افسردگی گیاهی پرکاربرد از نظر پزشکان به سادگی به درمان افسردگی بپردازید.

گاهی ممکن است اضطراب و استرس ناشی از ایجاد بارداری ناخواسته باعث کاهش میل جنسی در زنان و مردان شود که پزشکان برای کاهش و رفع این گونه استرس‌ها استفاده از انواع کاندوم را به زوجین پیشنهاد می‌کنند. زوجین می‌توانند با بررسی انواع کاندوم پرداخته و کاندوم مناسب شرایط و سایز خود را بین انواع کاندوم زنانه و مردانه انتخاب کنند و رابطه جنسی آرام و به دور از هر گونه استرس و تنش را تجربه کنند.

دلایل بی میلی جنسی آقایان
فارغ از این که بی‌میلی جنسی آقایان به چه دلیل اتفاق می‌افتد، می‌توان به کمک داروهای گیاهی، نوشیدنی‌ها، ورزش و کاهش استرس و بازگرداندن نشاط به زندگی، به اندازه قابل توجهی به افزایش میل جنسی مردان کمک کرد.

بهترین داروی گیاهی تقویت جنسی مردان

داروهای گیاهی متنوعی برای درمان تقویت قوای جسمی مردان و همین طور تقویت قوای جنسی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به کپسول تستومیل اشاره کرد. همین طور داروهای گیاهی دیگری چون افشرده گل سرخ، ویاگرا و … که برای بازگرداندن قوای جنسی آقایان موثر خواهد بود.

کپسول تستومیل داروی گیاهی محرک مردان

کپسول تستومیل داروی گیاهی محرک مردان، به افزایش میل جنسی زیاد آقایان کمک کرده و همچنین با تقویت اسپرم‌ها، امکان بارورسازی را نیز بالا می‌برد. از این روی به نظر می‌رسد که این داروی گیاهی، بتواند برای زوج‌هایی نیز که برای بچه‌دار شدن برنامه‌ریزی می‌کنند یا در این زمینه با مشکلاتی روبرو هستند، کمک‌کننده باشد. با خرید کپسول تستومیل به عنوان یکی از بهترین داروهای افزایش میل جنسی مردان، به تقویت قوای جنسی مردان کمک کنید.

لازم به توضیح است که گیاه تونکات علی که پایه اصلی اکثر داروهای گیاهی را تشکیل می‌دهد، در طب چینی به عنوان داروی تقویتی قوای جنسی شناخته شده است. این گیاه به افزایش هورمون تستسترون در آقایان کمک کرده و میل جنسی آن‌ها را افزایش داده و به مسیر صحیح و سلامت باز می‌گرداند. این گیاه همچنین به چربی‌سوزی و عضله‌سازی نیز کمک خواهد کرد.

کپسول تستومیل
کپسول تستومیل از داروهای بسیار موثر در رفع سردمزاجی و بی‌میلی جنسی آقایان محسوب می‌شود.

راهکارهای درمان کاهش میل جنسی مردان

راهکارهای درمانی مختلفی برای افزایش میل جنسی آقایان و خروج از شرایط بی‌میلی و کاهش میل جنسی وجود دارد. یکی از راهکارهایی که معمولا از سوی آقایان انتخاب می‌شود، روی آوردن به داروهای خوراکی درمان کاهش میل جنسی است.

همینطور به موازات آن مراجعه به زوج درمانگر نیز می‌تواند برای درمان کاهش میل جنسی و ترمیم مشکلات ناشی از آن، کمک کند. این مورد به ویژه زمانی که علت کاهش میل جنسی، مشکلات افسردگی، استرس و اضطراب باشد، بسیار اثرگذار خواهد بود.

بیشتر بخوانید : بررسی کاهش میزان اسپرم

بیشتر بخوانید : علائم و درمان کاهش تستوسترون

داروهای خوراکی درمان کاهش میل جنسی مردان

از داروهای خوراکی موثر در درمان کاهش میل جنسی مردان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قرص افزایش میل جنسی آفرودیت
  • قرص افزایش میل مردان پاورگل
  • قطره گیاهی آفرودیت
  • کپسول ویگورکسین او پی دی
  • قرص دابل بول نیچزر اونلی
  • قرص انرژکس گلدن لایف
  • قرص جینسینگ پرمن مکس
  • کپسول تریبولوس دایان هات
  • قرص لیبیدوبوستر گرین نیچر

مراجعه به زوج درمانگر

با مراجعه به زوج درمانگر، مشکلات جنسی آنالیز شده و ریشه شکل گرفتن آن‌ها کشف خواهد شد. با مشخص شدن ریشه‌های مشکلات جنسی، برطرف‌سازی این مشکلات و درمان آن‌ها از سوی زوج درمانگر آغاز شده و روابط جنسی میان زوج‌ها بهبود پیدا خواهد کرد. از این روی زمانی نیز که آقایان با کاهش میل جنسی روبرو هستند، مراجعه به زوج درمانگر می‌تواند یک راه حل مناسب به حساب بیاید.

به ویژه زمانی که این کاهش میل جنسی ریشه روحی و روانی داشته و ارتباطی به مشکلات هورمونی پیدا نکند، زوج درمانگر بهترین راه حل برای درمان به شمار می‌آید.

زوج درمانگر
با مراجعه به زوج درمانگر، می‌توان برخی از مشکلات رابطه جنسی از جمله کاهش میل جنسی مردان را بررسی و آنالیز کرده و نسبت به روش‌های درمانی (شامل روانشناسی و روان درمانی) اقدام کرد.

بیشتر بخوانید : تقویت میل جنسی بانوان

بیشتر بخوانید : مواد غذایی برای تقویت میل جنسی

راه طبیعی افزایش میل جنسی آقایان

راه‌های طبیعی افزایش میل جنسی آقایان، در بدو امر تغییر شکل تفکر، کاهش اضطراب و استرس و بازگشت به خط طبیعی زندگی روحی است. اما به جز آن می‌توان از خوراکی‌های مناسب برای افزایش میل جنسی کمک گرفت.

انواع نوشیدنی‌ها و معجون تقویت قوای جنسی به وفور در میان سبد تغذیه‌ای هر خانوار موجود هستند و همین طور نباید تاثیر مغزها در افزایش میل جنسی آقایان را دست کم گرفت.

خوراکی‌های مناسب برای افزایش میل جنسی

خوراکی‌های مختلفی در درمان سردمزاجی آقایان موثر هستند که از میان آن‌ها می‌توان به هندوانه، شکلات تلخ، آووکادو، سیب، ماهی سالمون، زنجبیل، موز، سیر، اسفناج، انار و … اشاره کرد و تاثیر آنها را به وضوح مشاهده کرد.

انواع نوشیدنی و معجون تقویت قوای جنسی

آب آووکادو، آب سیب، ترکیب شیر و موز، آب انار، شیر کاکائو تلخ، آب اسفناج، محلول زنجبیل در آب، شیر بادام، شیرگردو و … از جمله خوراکی و نوشیدنی‌هایی هستند که در تقویت قوای جنسی موثر دانست.

تاثیر مغزها در افزایش میل جنسی آقایان

به طور کلی مغزها در افزایش میل جنسی آقایان اثرگذاری خوبی دارند، اما از میان مغزها و انواع آجیل، گردو و بادام زمینی بهترین تاثیر را برجای خواهند گذاشت. دقت کنید که چربی‌های موجود در آجیل و مغزها، از نوع چربی‌های مثبت هستند و این نوع چربی با پایین آوردن میزان کلسترول در خون، انتقال آن را راحت‌تر کرده و خون‌رسانی به آلت تناسلی آقایان نیز با سهولت بیشتری صورت خواهد گرفت و به نعوظ کمک خواهد کرد.

گیاهان دارویی تقویت قوای جنسی

از جمله گیاهان دارویی تقویت قوای جنسی موارد زیر را در نظر داشته باشید:

گزنه: گزنه از آن جمله گیاهانی است که با تقویت تستسترون، قوای جنسی آقایان را افزایش می‌دهد. برای این منظور، کافی است که روزانه یک فنجان دمنوش گزنه میل کرده یا از کپسول‌های آن به عنوان جایگزین استفاده کنید.

جینسینگ: گیاه جینسینگ، به ویژه جینسینگ قرمز در درمان مشکلات جنسی، بی‌میلی و حتی زودانزالی بسیار موثر است. نوشیدنی، دمنوش، کپسول و هر شکل دیگری از مصرف جینسینگ قرمز به آقایانی که از اختلالات جنسی رنج می‌برند، کمک خواهد کرد.

نعناع: جوشانده نعناع یا نوشیدنی نعناع، می‌تواند در افزایش میل جنسی آقایان و برطرف ساختن بی‌میلی موثر باشد. کافی است که روزی دو بار از فرآورده نعنایی استفاده کرده و پس از گذشت مدتی، تاثیرات آن را مشاهده کنید.

الوتروکوکوس: این گیاه یکی از قوی‌ترین ترکیبات برای تقویت قوای جنسی مردان را در خود دارد. جوشانده ریشه خشک گیاه الوتروکوکوس را سه وعده در روز، هر بار به میزان یک فنجان میل کرده و اثربخشی عالی آن راخواهید دید.

سیاه دانه: روغن سیاه دانه می‌تواند گزینه ای عالی برای آن دسته از آقایانی باشد که از بی‌میلی و بی‌رغبتی جنسی رنج می‌برند.

ورزش و کاهش استرس

با توجه به این که استرس به میزان قابل توجهی در کاهش میل جنسی آقایان و بی‌رغبتی موثر است، با کاهش استرس‌ روزانه و مشکلات اضطرابی، می‌توان به بازگشت میل و رغبت جنسی کمک کرد. ورزش یکی از روش‌های موثر در کاهش استرس و بازیابی قوا و سلامت جسمی است که به نوعی کمبود میل جنسی آقایان را نیز بهبود می‌بخشد.

ورزش مردان و تاثیرات آن
به کمک ورزش می‌توان استرس و اضطراب را کاهش داده و البته با رسیدن به وزن ایده‌آل، به تقویت قوای جنسی کمک کرد. (افزایش وزن، خود یکی از عوامل کاهش میل جنسی محسوب می‌شود.)

سوالات رایج

آیا میل جنسی مرد با افزایش سن افزایش می‌یابد؟

به طور معمول با افزایش سن، میل جنسی آقایان کاهش یافته و علت اصلی آن کاهش قوای جسمی و اختلالات هورمونی است. کاهش تستوسترون در آقایان باعث بروز اختلالات در نعوذ میشود، اما مداخلات درمانی و استفاده از قرص و داروهای گیاهی می‌تواند کمک کننده باشد.

آیا خودارضایی باعث کاهش تستوسترون می‌شود؟

طبق تحقیقات صورت گرفته، خودارضایی تاثیری در کاهش یا افزایش تستوسترون ندارد. با این همه مضرات دیگری برای این عمل مشاهده شده است.

آیا تستوسترون بالاتر میل جنسی را افزایش می‌دهد؟

هورمون تستوسترون ارتباط مستقیم با میل جنسی داشته و در صورتی که شخص دچار اختلالات هورمون تستوسترون باشد، مشکلات جنسی را تجربه خواهد کرد. با این حساب می‌توان نتیجه گرفته که تستوسترون بالاتر، میل جنسی را نیز به میزانی افزایش خواهد داد.

آیا استفاده از کاندوم باعث کاهش میل جنسی در مردان میشود؟

برخلاف باور اکثر افراد رابطه جنسی با کاندوم باعث کاهش لذت جنسی و یا کاهش میل جنسی در زنان و مردان نخواهد شد. اما در صورتی که به دنبال یک رابطه جنسی پرشور و پرحرارت هستید توصیه می‌کنیم با بررسی انواع کاندوم از کاندوم‌های نازک یا انواع کاندوم‌های فانتزی برای ایجاد تنوع در رابطه جنسی خود استفاده کنید.

مبنع https://www.healthline.com/health/high-libido
ممکنه دوست داشته باشی
برامون نظرتو بنویس

آدرس ایمیلت پیش ما جاش محفوظه